Co wiemy o mitologii słowiańskiej? Prawdopodobnie niewiele, jednak wśród uczniów bieckich szkół nie brakuje ekspertów w tej dziedzinie.

Spotkali się oni w piątek, 13 grudnia, by sprawdzić swą wiedzę w I Gminnym Konkursie Czytelniczym „W świecie prasłowiańskich wierzeń”, organizowanym przez biecką Jedynkę. Prawdziwymi znawcami tematu okazali się być uczniowie ZSP w Libuszy, którzy między siebie podzielili miejsca i nagrody konkursowe.
Najlepszy wynik osiągnął Ksawery Szary, drugie miejsce zdobyła Daria Ryczek, a trzecie- Stefan Robak. Jury przyznało również cztery wyróżnienia, które otrzymały uczennice ZSP w Binarowej: Natalia Bochnia, Emilka Solarz i Natalia Juruś oraz uczennica ZSP w Rożnowicach, Adrianna Kozieł. Gratulujemy!