20 grudnia w przedświątecznym nastroju miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dotyczącego życia i działalności biskupa Marcina Kromera.patrona naszej szkoły.

Przypomnijmy, że konkurs odbył się w listopadzie z okazji Święta Szkoły. Uczniowie zmagali się z testem dotyczącym życia i działalności Marcina Kromera, wybitnego Polaka epoki renesansu. Na uroczystym apelu nagrodzono laureatów konkursu. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz dodatkowo oceny z historii. Należy nadmienić, że wszyscy chętni uczniowie klas starszych pisali test wiedzy o jednakowym stopniu trudności, tym bardziej więc uczennice klas VI i VII zasługują na uznanie.

Laureaci konkursu:
I miejsce: Łukasz Cichoń z kl. VIII a,
II miejsce: Natalia Pyrcioch z kl. VI a,
III miejsce: Aleksandra Szkaradek z kl. VIII a i Weronika Kosiba z kl. VI a.
Dodatkowo wyróżniono uczennicę klasy czwartej, Milenę Matiaszewską i Nelę Wiechę, które jako najmłodsze zdecydowały się na udział w konkursie.