{phocagallery view=category|categoryid=38|imageid=343}    15 kwietnia 2014 roku na Sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 1 w Bieczu odbyło się szkolenie dla nauczycieli, instruktorów i trenerów piłki siatkowej. Tematyka zajęć obejmowała: rozgrzewkę dynamiczną, ćwiczenia funkcjonalne, doskonalenie odbić piłki sposobem oburącz górą i dołem oraz naukę zagrywki sposobem tenisowym. Szkolenie prowadzili trenerzy S.O.S Biecz Bartłomiej Niemiec i Arkadiusz Gomułka.

Otwarcia warsztatów dokonał Dyrektor ZS Nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz. W szkoleniu udział wzięło 18 nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Moszczenicy, Łużnej, Korczyny, Libuszy, Kobylanki, Klęczan, Gorlic, Jankowej, Bobowej, Siar i Ropy.

W części I trener SOS Biecz Bartłomiej Niemiec w prezentacji multimedialnej przedstawił założenia programowe Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, działalność SOS w Gimnazjum Nr 1 w Bieczu oraz zaprezentował ofertę edukacyjną Szkoły na nowy rok szkolny. Następnie omówił temat rozgrzewki dynamicznej i ćwiczeń funkcjonalnych. Kolejno uczniowie I i II klasy SOS Biecz wzięli udział w pokazie rozgrzewki, którą poprowadził trener SOS Arkadiusz Gomułka oraz treningu funkcjonalnego prowadzonego przez Bartłomieja Niemca.

W części II zaprezentowano ćwiczenia doskonalenia odbić piłki sposobem górnym i dolnym oraz naukę zagrywki sposobem tenisowym. W ćwiczeniach wykorzystano podstawowe przybory i przyrządy takie jakimi dysponują nauczyciele w większości szkół.

Szkolenie zainteresowało wszystkich uczestników. Na zakończenie nauczyciele otrzymali zestawy materiałów i plakatów szkoleniowych oraz zaświadczenia potwierdzające udział w konferencji szkoleniowej.

S.O.S Biecz
Bartłomiej Niemiec