23
mar

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 szkoła przechodzi na nauczanie zdalne. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Obecna przerwa od szkoły NIE jest przerwą od nauki. W związku z tym każdy nauczyciel będzie przekazywał materiały i zadania dla dzieci za pośrednictwem platformy Google Classroom. Prosimy Państwa o dopilnowanie, by uczniowie zaczęli korzystać z tej formy nauki. Jest to dla wszystkich obowiązkowe! Jeśli dzieci (zwłaszcza młodsze) będą potrzebowały pomocy w obsłudze platformy, to prosimy o jej udzielenie.


Jak zatem wejść na Google Classroom? Oto krótka instrukcja.

1. Wchodzimy na adres https://classroom.google.com/ lub sp1biecz.pl/klasa

2. Logujemy się szkolnym adresem e-mail ucznia. Każdy uczeń ma swój e-mail szkolny, choć zapewne większość o nim nie wie. Aby poznać adres Państwa dziecka, proszę sprawdzić go na liście otrzymanej od wychowawcy (jeśli jej jeszcze Państwo nie otrzymali, proszę poczekać lub skontaktować się z wychowawcą). Większość z nich ma formę np. imięTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ale są pewne wyjątki (ponieważ niektórzy uczniowie mieli zakładane konta kilka lat temu według innych zasad), więc dla pewności proszę powołać się na wspomnianą listę.

3. Jeżeli uczeń ma założone konto po raz pierwszy, to hasło zostało podane do wychowawcy. Przy pierwszym logowaniu na konto, uczeń będzie poproszony o utworzenie  nowego, własnego hasła. Prosimy o zapisanie sobie nowego hasła w bezpiecznym miejscu. 

UWAGA!! Nawet jeśli uczeń lub rodzic ma inny adres e-mail, jedyną możliwością skorzystania z aplikacji Classroom jest zalogowanie się za pomocą szkolnego adresu email. 

4. Następnie powinni Państwo zobaczyć kursy odpowiadające przedmiotom szkolnym, których w szkole uczy się dziecko. Jeśli jeszcze nie ma wszystkich, proszę odczekać dzień czy dwa, aż nauczyciele je utworzą. Klikamy na przycisk Dołącz i od tej pory mamy dostęp do materiałów i zadań przygotowanych przez nauczyciela prowadzącego kurs.

5. Zachęcamy też do zainstalowania na smartfonach aplikacji Google Classroom. Wystarczy ją odszukać w sklepie z aplikacjami i zalogować się szkolnym adresem. Aby korzystać z aplikacji Classroom na telefonie z Androidem, trzeba zainstalować dodatkowo aplikację Google Apps Device Policy Alternatywnie możemy wchodzić przez przeglądarkę na telefonie.


Jeśli będą Państwo lub dzieci mieli problem z zalogowaniem się lub z obsługą platformy Google Classroom, prosimy o kontakt mailowy z osobą zarządzającą tym systemem w naszej szkole, p. Markiem Szurą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

indeks

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok