{phocagallery view=category|categoryid=49|imageid=648}

12 osobowa grupa zawodników UKS Jedynka Biecz a zarazem uczniów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Gimnazjum Nr 1 w Bieczu 30 sierpnia w godzinach porannych przybyła do Warszawy aby wziąć udział w ceremonii otwarcia MŚ w piłce siatkowej mężczyzn, odbywającej się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tak wczesna pora przybycia do naszej stolicy spowodowana została udziałem siatkarzy w próbie bicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób odbijających piłkę w jednym miejscu i czasie.
Każdy uczestnik próby otrzymał pamiątkową koszulkę oraz piłkę. W próbie bicia rekordu uczestniczył prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Ary Graça w towarzystwie ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosława Przedpełskiego. Niespodzianką dla uczestników była obecność znanych i utytułowanych gwiazd sportu m.in. Aleksandry Sochy, Katarzyny Gajgał-Anioł, Zofii Klepackiej, Sebastiana Świderskiego, Piotra Gruszki, Pawła Papke, Marcina Prusa, Małgorzaty Niemczyk, Artura Siódmiaka oraz siatkarskich mistrzów świata z 1974 roku.

Punktualnie o 13.30 rozpoczęła się próba pobicia rekordu. Piłkę przez ponad 10 sekund odbijały 1953 osoby w tym uczniowie „bieckiej Jedynki". Wynik próby musi być jeszcze oficjalnie zweryfikowany.

Dwie godziny przed meczem odbyła się wspaniała ceremonia inauguracji Mistrzostw Świata. Ceremonię i Mecz otwarcia FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało w sobotę 62 000 kibiców na stadionie. Polska wygrała z Serbią zdecydowanie 3:0.

– To, co stało się na Narodowym było czymś nieprawdopodobnym. – powiedział Prezydent FIVB Ary Graca. – Polska wysłała światu sygnał, że tutaj znajduje się serce siatkówki.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem oprawy artystycznej, muzycznej jak i samej organizacji Meczu Otwarcia FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 – powiedział Bartłomiej Niemiec, Trener „bieckich siatkarzy".

Udział w tym siatkarskim święcie był dla młodych adeptów piłki siatkowej z Biecza niesamowitym przeżyciem, które pozostanie na długo w ich pamięci.

{phocagallery view=category|categoryid=49|limitstart=0|limitcount=0}