Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu prowadząc jeden oddział przedszkolny bieże udział w projekcie "Słoneczne Przedszkolaki w Gminie Biecz". Projekt realizowany jest od 1 września 2014 r. do 31 maja 2015 r. Celem projektu jest zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej poprzez podniesienie jakości  nauczania w oddziale przedszkolnym oraz jego doposażenie w niezbędny sprzęt z dostosowaniem do potrzeb dzieci 4-6-letnich. Projekt ma na celu również doposażenie oddziału przedszkolnego oraz organizację placu zabaw z dostosowaniem do potrzeb i możliwości ww. grupy wiekowej. Projekt pozwala także na dostosowanie pomieszczeń edukacyjnych do potrzeb dzieci i zakup dodatkowego wyposażenia dostosowanego do potrzeb i możliwości wskazanej grupy dzieci.

Realizacja projektu pozwoliła już na poprawę infrastruktury szkolnej poprzez doposażenie w meble przedszkolne i świetlicowe, zabawki, pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, sprzęt audio- wizualny, tablice interaktywną, sprzęt ICT oraz docelowo plac zabaw. Realizowany program jest bardzo wyraźnym wsparciem edukacji przedszkolnej oddziału zerowego w szkole, co stanowi wielką korzyść dla samych uczniów, ich rodziców oraz szkoły.

{phocagallery view=category|categoryid=77|limitstart=0|limitcount=0}