Indywidualna praca naszego ucznia polegająca na wyhodowaniu monokryształu, została przesłana 14 maja 2015 roku do Organizatorów, tj. Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Celem konkursu było: zainteresowanie uczniów niezwykłym pięknem świata kryształów, popularyzacja wśród środowisk szkolnych wiedzy na temat wzrostu kryształów i krystalografii oraz pokazanie wkładu tych dziedzin w rozwój nauki i techniki, uświadomienie szerokiemu gronu odbiorców ważnej roli jaką spełnia krystalografia w fizyce, chemii, biologii, medycynie i farmacji, naukach o żywności, ekologii, technologii oraz w sztuce.

Hodowla kryształu okazała się bardzo interesująca, choć wcale nie łatwa. Wymagała wielu cierpliwości, ale warto poświęcić wolny czas by cieszyć się osobiście wyhodowanym okazem. Zachęcamy do podjęcia takiej próby, ale pod okiem nauczyciela biologii, chemii bądź fizyki.

mgr Elżbieta Rzepka

{phocagallery view=category|categoryid=90|limitstart=0|limitcount=0}