15 lutego 2016 r. bieckie kino „Farys" otwarło swe podwoje przed uczniami bieckich gimnazjów, którzy po raz trzeci stanęli w szranki Walentynkowego Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Bieczu.

W tym roku w jury konkursu zasiedli tradycyjnie opiekunowie uczestników konkursu pod przewodnictwem pani Beaty Bochni, która po raz kolejny zgodziła się przewodniczyć obradom. Uczniowie z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 w Bieczu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy rywalizowali w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

W grupie solistów najlepsza okazała się uczennica Zespołu Szkół Nr 1, Anna Róż, który wyśpiewała pierwsze miejsce piosenką „Not about angels". Miejsce drugie przypadło Magdalenie Kozioł z ZSP w Rożnowicach, która zaśpiewała piosenkę „Book of love". Nagrodę za trzecie miejsce zawiozła do Rożnowic Natalia Firek, którą usłyszeliśmy w piosence „Cups". Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Żaneta Zagórska z ZSP w Libuszy, wykonująca piosenkę „Stay" oraz Dominik Młynarczyk, który wprowadził publiczność w refleksyjny nastrój piosenką „Right there waiting".

W kategorii zespół bezkonkurencyjne okazały się uczennice Zespołu Szkół Nr 1: Anna Róż, Kinga Kawa i Julia Malinowska, śpiewające piosenkę „When I was your Man". Drugie miejsce wywalczył duet: Olga Więcek i Zuzanna Trybus z Zespou Szkół Nr 2 w Bieczu za piosenkę „If I were a boy". Trzecie miejsce jury przyznało Katarzynie Borkowskiej, Ninie Lignar i Edycie Wszołek za wykonanie piosenki „Mamma Mia". Wyróżnienie przypadło duetowi z ZS Nr 1 w Bieczu, Bartoszowi Koziołowi i Bartłłomiejowi Żegleniowi i piosence „Always on my mind".

Konkurs odbył się już po raz trzeci pod życzliwym patronatem dyrektora Zespołu Szkół Nr 1, mgra Stanisława Kalisza. Za jego przygotowanie z ramienia szkoły odpowiadali nauczyciele języków obcych ZS Nr 1: Monika Czech, Halina Pruchniewicz, Sylwia Szetela, Agnieszka Żegleń, Maciej Mańka. Dyrektor MGOK w Bieczu, pan Paweł Jamro, użyczył sceny kina, zaś pracownicy MGOK zapewnili serdeczne przyjęcie i fachową obsługę dźwiękową. Dziękując wszystkim za pomoc, zapraszamy na kolejny, czwarty już, konkurs. Do zobaczenia za rok!

mgr Sylwia Szetela

{phocagallery view=category|categoryid=135|limitstart=0|limitcount=0}