10 listopada to dla Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu data szczególna. W tym dniu wszyscy uczniowie bieckiej jedynki wzięli udział w Obchodach Święta Patrona Szkoły Biskupa Marcina Kromera, które jak co roku zbiegło się z datą upamiętniającą odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości miały bardzo wyjątkowy charakter i podniosłą atmosferę. Ten dzień rozpoczęła intencyjna Msza Święta, po której uczniowie udali się do szkoły, gdzie czekał na nich konkurs wiedzy o życiu Biskupa. Czwartoklasiści pod opieką wychowawców odbyli dodatkowo niezwykłą "podróż w czasie" udając się do Muzeum Ziemi Bieckiej, zlokalizowanym w kamienicy, w której żył i tworzył Biskup Marcin Kromer. Pracownik muzeum oprowadzając dzieci po salach przybliżył uczniom życie i działalność tego wielkiego bieczanina, niejednokrotnie uznając wysoki poziom wiedzy czwartoklasistów. Uczniowie na pamiątkę wizyty w Muzeum, złożyli wpisy do Księgi Pamiątkowej. Następnie dzieci przemaszerowały pod pomnik patrona, po czym udały się do Kina Farys na akademię podsumowującą ten niezwykły i wyjątkowy dzień.

{phocagallery view=category|categoryid=180|limitstart=0|limitcount=0}

Autorzy: