21
gru

zdjecie - choinka

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy spokoju, światła, miłości.

Niech narodzony Boży Syn budzi wdzięczność i zachwyt,

wynagradza Tych, Którzy dają nam radość,

a nowy 2021 rok przynosi same dobre dni.

 

Życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu

wraz z całą społecznością szkolną

22
kwi

Kochani Uczniowie,

dotychczas spotykaliśmy się na profilu facebooka naszej szkoły. Dzisiaj mamy dla Was dobrą wiadomość! Aby być bliżej Was – będziemy także na stronie internetowej szkoły w zakładce „świetlica”. W naszej zakładce pojawiać się będą zagadnienia edukacyjne, inspiracje twórcze, propozycje zabaw, gier lub innych aktywności, które przyczynią się do rozwijania Waszych zainteresowań i pomogą kreatywnie oraz pożytecznie spędzić czas wolny.

Mamy nadzieję, że wykorzystacie swoją pomysłowość, błyskotliwość, kreatywność, energię i przyłączycie się do wspólnej nauki i zabawy. Jeżeli macie ochotę, to zapraszamy do podzielenia się Waszymi pracami- czekamy na zdjęcia, które prześlijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do wspólnej edukacji i zabawy!

Pozdrawiamy serdecznie,

Wychowawcy świetlicy

23
mar

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 szkoła przechodzi na nauczanie zdalne. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej: Rozpoczynamy e-learning, czyli nauczanie zdalne!
15
mar

Szanowni Rodzice!

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do dnia 25 marca br. uprzejmie prosimy o przesyłanie dokumentów rekrutacyjnych do oddziału przedszkolnego oraz klasy I SP na adres e-mail szkoły  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja.
                                                                                         

                                                                                                        Dyrekcja SP Nr 1 w Bieczu

 

12
mar

w sprawie zmiany organizacji pracy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu

W związku z decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego dyrektor szkoły informuje, że w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku następuje zmiana organizacji pracy szkoły. W dniach 12 i 13 marca 2020 roku będą prowadzone wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki. W dniach od 16 do 25 marca 2020 roku szkoła nie będzie prowadzić żadnych zajęć.

03
mar

27 lutego 2020 roku Parafia Św. Anny w Bieczu przeżywała wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W ramach wizytacji Jego Ekscelencja odwiedził szkoły pozostające w jurysdykcji naszej parafii. W tym dniu zagościł także w murach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu.

Czytaj więcej: Niecodzienne odwiedziny
24
lut

W dniu 14 lutego uczniowie klas I-III radośnie obchodzili dzień Świętego Walentego .Cały dzień działała poczta Walentynkowa, której wielki finał zakończył się eksplozją uśmiechów i radości u osób, które otrzymały Walentynki.

Czytaj więcej: SZKOLNE OBCHODY WALENTYNEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KLASACH I-III
25
lis

Gmina Biecz realizuje we wszystkich szkołach podstawowych projekt w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży przed hejtem i mową nienawiści.

Czytaj więcej

30
paź

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została laureatem konkursu #OSEWyzwanie! organizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy. Nagrodą w konkursie jest mobilna pracownia komputerowa złożona z laptopów, która umożliwi korzystanie z nowoczesnych technologii komputerowych podczas każdej lekcji w szkole. Zwycięstwo w konkursie było możliwe dzięki wykonaniu szeregu zadań m.in. wdrożeniu elektronicznych legitymacji szkolnych, zgłoszeniu kandydatury nauczyciela do programu #OSEHero (bohater nowych technologii), udziałowi w tygodniu programowania CodeWeek, a także pracy plastycznej wykonanej przez uczennicę Paulinę Mentel. Suma tych wszystkich działań dała naszej szkole pewne zwycięstwo i nowy sprzęt komputerowy, którego nie możemy się już doczekać (trafi on do szkoły przed końcem roku szkolnego)!

Czytaj więcej: Pracownia mobilna dla Jedynki !
12
paź

26 wrzesień to dzień, w którym Rada Europy zachęca Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych oraz propaguje zalety różnorodności językowej. W naszej szkole również zaakcentowano te założenia Rady Europy.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole
12
wrz

2 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość ropoczęła się od Mszy Św. w klasztorze oo. Franciszkanów w Bieczu. Następnie uczestnicy przeszli do budynku skoły, gdzie zostali powitani przez Dyrektora szkoły Pana Rafała Szarłowicza. Głos zabrali także przybyli goście Pan burmistrz Mirosław Wędrychowicz, przewodniczący Rady Miejskiej i Rady Rodziców Pan Grzegorz Nosal, sekretarz Gminy Pan Jan Szkaradek. Wszyscy życzyli uczniom i nauczycielom pomyślnego roku szkolnego. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klasy 3 szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie obfitował w ciekawe wydarzenia i sukcesy szkolne!

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
01
wrz

Dnia 27 sierpnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu miała miejsce uroczystość podsumowująca wieloletnią pracę Dyrektora szkoły, Pana Stanisława Kalisza w związku z jego decyzją o przejściu na emeryturę.

Czytaj więcej: Pożegnanie Dyrektora „ Bieckiej Jedynki”, Pana magistra Stanisława Kalisza
28
sie

 

  1. Godz. 9.00 – intencyjna msza św. dla wszystkich uczniów w Klasztorze OFM

  2. Po intencyjnej mszy św. :

  • dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas drugich –przechodzą z wychowawcami do budynku przy ul. 1000-lecia

  • uczniowie klas pierwszych, trzeciej i czwartej – przechodzą z wychowawcami do sali gimnastycznej w budynku przy ul. Szpitalnej

  • uczniowie pozostałych klas przechodzą z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych

21
cze

W środę 22 maja 2019 roku, tuż przed Wyborami do Parlamentu Europejskiego, w naszej szkole, kolejny już raz odbyły się Młodzieżowe Szkolne Wybory do PE w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi Głosują.Inicjatorką i koordynatorką akcji była pani Agnieszka Żegleń, opiekun Szkolnego Koła Młodego Europejczyka.

Czytaj więcej: WYBORY MŁODZIEŻOWE DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W BIECKIEJ JEDYNCE
20
cze

W naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Konkursu plastycznego „Europejskie pisanki” organizowanego przez Szkolny Klub Młodego Europejczyka. W tym roku uczniowie mogli uzyskać dodatkowe punkty za umieszczenie w swoich pracach elementów związanych z krajami szkół partnerskich czyli Cypru, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski programu Erasmus + który nasza szkoła realizuje od tego roku szkolnego.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY „ EUROPEJSKIE PISANKI” ROZSTRZYGNIĘTY!
31
maj

Szanowni Mieszkańcy Gminy Biecz i ludzie dobrej woli!

Ponawiamy naszą prośbę o głosowanie na wymarzony plac zabaw dla dzieci z całej gminy.

Dla osób, które nie wierzą, że to marzenie może się spełnić informujemy, iż na początku głosowania tj. w kwietniu Biecz zajmował odległą 180 pozycję. Ostatni tydzień wielkiej mobilizacji sprawił, że znajdujemy się dzisiaj na 56 pozycji. Ten wynik pokazuje, że jesteśmy w stanie być liderem tj. znaleźć się na pozycjach od 1-5. Tylko taki wynik gwarantuje nam wygraną.

Prosimy więc wszystkich o codzienne głosowanie oraz udostępnianie swoim znajomym linku i informacji o konkursie i naszej walce.

Burmistrz Biecza, organizatorzy, dzieci, rodzice, nauczyciele i dziadkowie

750x200

28
maj

FB Warszawa panorama

 

W dniach 9-10 maja 2019 r. uczniowie klasy 3a i 3b gimnazjum, pod opieką nauczycieli, tj. Pani Agnieszki Masłowskiej- Krygowskiej, Pani Anny Kędzior – Puszkariow oraz Pani Iwony Czeluśniak-Lignar udali się na wycieczkę dydaktyczną do stolicy.

Czytaj więcej: Uczniowie klas trzecich gimnazjum w Warszawie
15
maj

dzien swiatla

 

16 maja bieżącego roku będziemy po raz drugi obchodzić Międzynarodowy Dzień Światła. Jest to globalna inicjatywa ogłoszona przez UNESCO mająca na celu skupienie uwagi i docenienie światła i jego roli w nauce, kulturze, sztuce, edukacji, zrównoważonym rozwoju oraz w dziedzinach tak różnych jak medycyna, komunikacja i energia.” W związku z tym świętem w wielu miejscach na świecie odbędą się różne wydarzenia, które mają zwrócić uwagę na rolę światła w życiu człowieka w szerokim aspekcie. Włączając się do tych działań, w naszej szkole w najbliższy czwartek, tj. 16 maja 2019 r., odbędzie się wykład pt. „Nowe oblicze optyki”, który poprowadzi dla naszych uczniów dr hab. inż. prof. PRz. Tomasz Więcek z Zakładu Optyki Stosowanej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej.
Pamiętajmy, iż różnorodność dziedzin, w jakich światło odgrywa znaczącą rolę, pozwala na szerokie społeczne zaangażowanie w działania podejmowane z okazji Dnia, mające także na celu ukazanie roli nauki, technologii, sztuki i kultury w realizacji celów UNESCO – powszechnego dostępu do edukacji, równości płci i budowania trwałego pokoju na świecie.


opracowała Elżbieta Rzepka

07
maj

Szanowni Państwo !

Mamy szansę wygrać wspaniałą inwestycję dla dzieci z Biecza i okolic! Firma NIVEA po raz kolejny prowadzi program, w którym miejscowości z najwyższą liczbą głosów bezpłatnie otrzymują plac zabaw z pełnym wyposażeniem. Codziennie można oddawać głosy i monitorować ranking miejscowości. Bardzo prosimy o mobilizację i codzienne oddawanie głosów !

https://podworko.nivea.pl/

1. Zarejestruj się (tylko za pierwszym razem)

2. Zaloguj się

3. Wybierz województwo: małopolskie

4. Wybierz powiat: gorlicki

5. Wybierz gminę: Biecz

6. Wybierz lokalizację: Biecz, ul. Tysiąclecia 29

7. Głosuj

8. Można też pobrać aplikację na telefon ze stony www.podworko.nivea.pl

 

źródo: www.biecz.pl

15
kwi

Z dniem 15 kwietnia 2019 roku akcja strajkowa w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu została zawieszona na czas do odwołania. 

W dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 roku w szkole zostanie przeprowadzony egzamin ósmoklasisty zgodnie z harmonogramem CKE. W dniach egzaminu ósmoklasisty dla uczniów klas I – VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne.

Natomiast w tym czasie zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla wszystkich zainteresowanych uczniów. 

W dniach 18 – 23 kwietnia 2019 roku trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna dla uczniów szkoły. O wszelkich zaistniałych zmianach dotyczących akcji strajkowej i związanej z tym organizacji zajęć edukacyjnych niezwłoczniepoinformuje odrębnym komunikatem.

Biecz, 15 kwietnia 2019 roku

10
kwi

Akcja strajkowa rozpoczęta z dniem 8 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu jest kontynuowana i trwać będzie do odwołania.

W czasie akcji strajkowej szkoła nie będzie prowadzić zajęć lekcyjnych, natomiast w tych dniach szkoła zapewni opiekę wszystkim dzieciom zgodnie z ich potrzebami oraz potrzebami ich rodziców.

Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informuję, że w szkole zostanie przeprowadzony egzamin ósmoklasisty w ustalonym wcześniej terminie – 15, 16 i 17 kwietnia 2019 roku.

Dni egzaminu ósmoklasisty dla uczniów klas I – VII szkoły podstawowej będą dniami dodatkowo wolnymi od zajęć edukacyjnych. Natomiast w tym czasie zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla wszystkich zainteresowanych uczniów.

O wszelkich zaistniałych zmianach dotyczących akcji strajkowej i związanej z tym organizacji zajęć edukacyjnych niezwłocznie poinformuję odrębnym komunikatem.

Biecz, 10 kwietnia 2019 roku

 

08
kwi

W związku z brakiem porozumienia między stronami sporu informuję o akcji strajkowej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu rozpoczynającej się z dniem 8 kwietnia 2019 roku.

Akcja strajkowa rozpoczęta 8 kwietnia 2019r. trwać będzie do odwołania. W czasie akcji strajkowej szkoła nie będzie prowadzić zajęć lekcyjnych, natomiast w tych dniach szkoła zapewni opiekę wszystkim dzieciom zgodnie z ich potrzebami oraz potrzebami ich rodziców. Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informuję, że w szkole zostaną przeprowadzone egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty w ustalonych wcześniej terminach. O wszelkich zaistniałych zmianach dotyczących akcji strajkowej niezwłocznie poinformuję odrębnym komunikatem.

Biecz, 8 kwietnia 2019 roku

08
kwi

W związku z brakiem porozumienia między stronami sporu informuję o akcji strajkowej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu rozpoczynającej się z dniem 8 kwietnia 2019 roku.

Akcja strajkowa rozpoczęta 8 kwietnia 2019r. trwać będzie do odwołania. W czasie akcji strajkowej szkoła nie będzie prowadzić zajęć lekcyjnych, natomiast w tych dniach szkoła zapewni opiekę wszystkim dzieciom zgodnie z ich potrzebami oraz potrzebami ich rodziców. Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informuję, że w szkole zostaną przeprowadzone egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty w ustalonych wcześniej terminach. O wszelkich zaistniałych zmianach dotyczących akcji strajkowej niezwłocznie poinformuję odrębnym komunikatem.

Biecz, 8 kwietnia 2019 roku

08
kwi

W związku z groźbą rozpoczęcia akcji  strajkowej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu uprzejmie informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 roku do odwołania szkoła nie będzie prowadzić zajęć lekcyjnych. J

ednocześnie podaję, że szkoła zapewni w tych dniach opiekę wychowawczą dzieciom zgodnie z ich potrzebami. 

W przypadku porozumienia między stronami sporu strajk nie zostanie przeprowadzony o czym niezwłocznie poinformuję odrębnym komunikatem oraz na stronie internetowej placówki. 

Dodatkowo informuję, że uczniowie szkoły uczestniczyć będą w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych w dniach 8, 9 i 10 kwietnia 2019 roku przez Parafię pw. Św. Anny w Bieczu zgodnie z odrębnym harmonogramem i ustaleniami w zakresie opieki nad uczniami. 

 

Biecz, 5 kwietnia 2019 roku 

 

05
kwi

Nauki rekolekcyjne będą odbywać się codziennie w dniach 8 – 10 kwietnia 2019 wg. następującego porządku :

1. godz. 9.00 – nauka rekolekcyjna dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum
2. godz. 10.00 – nauka rekolekcyjna dla uczniów oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 szkoły podstawowej

W dniach nauki rekolekcyjnej przywożenie uczniów odbywać się będzie zgodnie ze stałym harmonogramem, a dwóz dla kl. IV – VIII SP i III gimnazjum bezpośrednio po zakończonych naukach rekolekcyjnych. Opiekę wychowawczą nad uczniami sprawować będą nauczyciele – katecheci szkolni oraz wychowawcy świetlicy szkolnej przy wsparciu nauczycieli wychowawców klasowych. Opiekę nad uczniami klas 1 – 3 sprawować będą nauczyciele wychowawcy wg. odrębnych ustaleń czasu pracy w tych dniach. Uczniowie dowożeni klas IV – VIII SP i III gimnazjum na naukę rekolekcyjną przejdą pod opieką opiekunów z budynku szkoły. Uczniowie kl. III gimnazjum w dniu 10 kwietnia 2019r. wezmą udział w egzaminie gimnazjalnym zgodnie z terminarzem.

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok