22
lis
11 listopada minęło 101 lat od odzyskania przez Polskę niezależności. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie naszej szkoły spotkali się w kinie Farys w piątek, 8 listopada, by uczcić pamięć tych, którym zawdzięczamy naszą wolność.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, po którym pani Jolanta Wantuch-Skorupa poprowadziła niezwykłą, niepodległościową lekcję historii dla zgromadzonych w kinie uczniów klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Następnie uczniowie klas VIII a, b i VII b przedstawili krótki program poetycki. Jego tematem przewodnim była Polska, widziana oczyma poetów i pisarzy. Spotkanie zakończył występ chóru szkolnego.
Szkoła Podstawowa Nr 1 była także organizatorem gminnych obchodów święta niepodległości w poniedziałek, 11 listopada. Po mszy świętej w intencji ojczyzny i złożeniu kwiatów na grobie legionisty, Czesława Mariana Wawry, odbyła się uroczysta akademia, w której wzięły udział władze gminy i przedstawiciele władz powiatu. Całemu przedsięwzięciu patronował burmistrz Biecza, p. Mirosław Wędrychowicz. W ramach akcji „Młodzież pamięta” uczniowie naszej szkoły rozdali gościom śpiewniki, z których w czasie uroczystości śpiewano pieśni patriotyczne.
 
 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok