mar

2 marca uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Bieczu w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tym razem wysłuchali bajek czytanych przez podopiecznych i terapeutę Środowiskowego Domu Samopomocy. Pani Agnieszka i pan Wiesław przeczytali znanego i lubianego „Czerwonego Kapturka”, natomiast pani Monika Przybyła – kulturoterapeuta - przedstawiła bajkę terapeutyczną „Wilczą naturę da się zmienić”, poruszającą problem autyzmu i szeroko pojętej „inności”.
Kolejnym punktem wizyty była lekcja biblioteczna. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza i jak dołączyć do grona czytelników. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcji i brali czynny udział w rozmowie. Zwiedzili tez poszczególne działy biblioteki.

Jak założyć kartę? Jak wypożyczyć książkę? Gdzie znaleźć coś dla siebie? Co to znaczy szanować książkę i co, gdy książka przypadkiem ulegnie zniszczeniu? To tylko niektóre z pytań, na które dzieci uzyskały wyczerpującą odpowiedź.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Autor: mgr Sabina Przybylska