22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu szczególnie zwracamy uwagę na problemy, z którymi boryka się nasza Błękitna Planeta. Kształtowanie postaw proekologicznych powinniśmy rozpoczynać od najmłodszych lat, aby w dzieciach rozbudzać potrzebę odnowy przyrody, a także podejmowania działań w celu poprawy wyglądu najbliższego środowiska.

Wychodząc z tego założenia uczniowie kl III ZS nr 1 pod kierunkiem p. Barbary Zabawy uświadomili swoim młodszym kolegom, jak ważna jest ochrona naszej planety – Ziemi. W tym celu zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Ratujmy Ziemię!". Młodsi koledzy dowiedzieli się z czym boryka się nasza planeta i jak można jej pomóc. Następnie wszyscy uczniowie obejrzeli film edukacyjny n/t segregacji śmieci, aby w końcu udać się na plac w pobliżu przedszkola i posadzić małe drzewka. Będą one upiększać krajobraz, a w przyszłości dawać schronienie ptakom i wytwarzać tlen. Finałem Światowego Dnia Ziemi było sprzątanie bieckiego parku i najbliższej okolicy.

W piątek 24.04 szkołę odwiedziły przedszkolaki, które zapoznały się z tematyką ekologiczną zaprezentowaną przez uczniów klasy III. Tak zdobyta wiedza połączona z praktycznym działaniem na pewno przyniesie wiele korzyści dzieciom, ich rodzicom, środowisku, a przede wszystkim przyrodzie.

mgr Barbara Zabawa

{phocagallery view=category|categoryid=86|limitstart=0|limitcount=0}