05
gru

W miniony piątek 29 listopada w sali gimnastycznej odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – klas 0 – III. Za sprawą konkursu ogłoszonego przez panią Sylwię Szetelę – opiekuna szkolnej biblioteki – na sali zaroiło się od bajkowych postaci. Spotkały się tu: smoki, elfy, czarownice, królewny, wróżki, rycerze, smerfy, superbohaterowie… Naprawdę trudno było wybrać najpiękniejsze przebranie. W kolejnym zadaniu konkursowym uczniowie mogli wykazać się znajomością bajek, rozwiązując tematyczne rebusy. W międzyklasowej rywalizacji najlepsi okazali się podopieczni pani Barbary Chlost, czyli II a.

Kolejną atrakcją było przedstawienie propagujące zdrowe odżywianie, przygotowane pod kierunkiem wychowawców przez uczniów klas drugich. Po zakończonych występach i konkursach można było przejść – zgodnie ze zwyczajem – do andrzejkowych wróżb. Najpierw przepowiadano rychły ożenek lub zamążpójście osobie, której but jako pierwszy przekroczy próg sali. Następnie można było poznać imię przyszłego męża lub żony, a także dziedzinę życia zawodowego, w której czeka nas wielka kariera.
Było naprawdę bajkowo i kolorowo. Dzieci bardzo emocjonalnie i z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkursach, zabawach i wróżbach. Dały też popis swoich umiejętności tanecznych na parkiecie. 

Autor: mgr Sabina Przybylska

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok