06
lis

W środę 6 listopada uczniowie klas I – III uczestniczyli w wyjeździe do Gorlickiego Centrum Kultury. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa prezentował spektakl teatralny pt. „Pokahontas – indiańska księżniczka”. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, wspaniała muzyka i barwne postacie wywołały w małych widzach wielkie emocje. Ciekawość, wzruszenie i salwy śmiechu towarzyszyły im przez całe widowisko, a owacjom nie było końca.

Na scenie mogliśmy zobaczyć Pokahontas, jej przyjaciół i ich niesamowite perypetie. Jak myślicie, czy indiańskiej księżniczce udało się znaleźć w sobie tyle odwagi i roztropności by pogodzić osoby z różnych kultur? Ten spektakl udowodnił dzieciom, że bycie księżniczką nie polega na noszeniu korony na głowie, lecz na wrażliwości, życzliwości wobec innych, dobrym sercu i szacunku do przyrody. Zatem każdy może być taką księżniczką lub takim księciem😊

Autor: mgr Sabina Przybylska

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok