W dniu 2-3 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka uczniów klas drugich gimnazjum do Wrocławia. Uczniowie i opiekunowie zebrali się na placu targowym w Bieczu, skąd o godzinie 5:00 wyjechali autokarem do Wrocławia.


Przyjazd do Wrocławia miał miejsce około godziny 11:00. Uczniowie i opiekunowie udali się na Bulwar P. Włostowica, skąd ze znajdującej się tam przystani popłynęli parostatkiem do Zoo. Przez ok. trzy godziny zwiedzali i podziwiali niezwykły ogród zoologiczny, którego misją jest zachowanie różnorodności biologicznej w trosce o pełnowartościowy rozwój przyszłych pokoleń. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć nie tylko najprzeróżniejsze gatunki zwierząt, ale mogli też podziwiać niezwykłą infrastrukturę ogrodu i wybiegi dla mieszkających tam „podopiecznych", którzy mają zapewnione warunki hodowli zbliżone do naturalnych. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na obiad do jednej z restauracji znajdujących się na terenie wrocławskiego Zoo. Po posiłku udali się z kolei zwiedzić integralną część zoo - Afrykarium – unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie ogrodu japońskiego - miejsca wyjątkowego, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin.


Następnie uczestnicy wycieczki udali się autokarem do hotelu Absynt, a po zakwaterowaniu na krótki spacer po wrocławskim rynku.


Następnego dnia od godziny 9:00 do 15:00 odkrywaliśmy piękno i tajemnice Wrocławia już w towarzystwie przewodnika, który ciekawie, z pasją, troszkę z humorem pokazał nam je jako zabytkowe miasto na pograniczu trzech kultur, jako Stolicę Dolnego Śląska, „Wenecję Północy" pełną zabytków i atrakcji. Nasz przewodnik odkrył przed nami uroki miasta, poprowadził naszą grupę uliczkami pełnymi uroczych zakątków, opowiedział o życiu i obyczajach dawnych mieszkańców, wyjaśnił historię wrocławskich krasnoludków. Mogliśmy podziwiać niezwykłe kamienice, kościoły w stylu gotyckim i barokowym i wiele innych budowli. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się też na jeden z punktów widokowych znajdujących się na jednej z wież katedry Św. Jana Chrzciciela.


Przedostatnim punktem programu wycieczki było zobaczenie Panoramy Racławickiej – jednego z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło „przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Warto dodać, że Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.


Na zakończenie pobytu we Wrocławiu, mieście które urzeka i pozostaje w pamięci każdego turysty, uczestnicy wycieczki udali się na obiad do restauracji uniwersyteckiej. O godzinie 16:00 miał miejsce wyjazd z Wrocławia.


Przyjazd do Biecza i zakończenie wycieczki miało miejsce o godzinie 00:15 ( ze względu na bardzo duże korki przy wyjeździe z Wrocławia oraz prace remontowe jednego z pasów autostrady) na placu targowym w Bieczu, gdzie na każdego ucznia czekał już jego rodzic bądź osoba upoważniona do jego odbioru.


W wycieczce wzięło udział 43 uczniów, w tym 25 z klasy II a oraz 18 z klasy II b. Opiekunami wycieczki byli: mgr Elżbieta Rzepka - kierownik wycieczki, mgr Anna Kędzior – Puszkariow, mgr Maciej Mańka, mgr Marek Kędzior.


mgr Elżbieta Rzepka

mgr Maciej Mańka

{phocagallery view=category|categoryid=96|limitstart=0|limitcount=0}