28 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nich udział starsi uczniowie szkoły tj. uczniowie klas VII i VIII SP oraz III klas gimnazjum. Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły, natomiast członków Rady Samorządu Uczniowskiego wybraliśmy spośród starszych uczniów, którzy zgłosili swoje kandydatury.

Uprawnionych do głosowania było 124 uczniów, w głosowaniu wzięło udział 119. Frekwencja wyborcza 95, 9%. Oddano 119 głosów, w tym 117 ważnych.
Po zakończonym glosowaniu Komisja Wyborcza przeliczyła glosy oddane przez wybierających na poszczególnych kandydatów. Okazało sie, że o funkcję przewodniczącego szkoły musi ze sobą powalczyć Klaudia Budziak i Gerard Piwowar, którzy otrzymali największą tę samą liczbę głosów 23.
Do Rady Samorządu Uczniowskiego wybrani zostali:
Mikołaj Majda 16 głosów
Martyna Wszołek 14 głosów
Wiktoria Kmiotek 8 głosów
Maciej Data 8 głosów.

W dniu 2 października 2018 roku odbyła się druga tura wyborów na stanowisko przewodniczącego RSU. Zwyciężył Gerard Piwowar z kl. III a z wynikiem 70 głosów. Jego prawą ręką w rządzeniu szkołą została Klaudia Budziak z kl. III b gimnazjum z wynikiem 44 głosy.

W głosowaniu wzięło udział 115 spośród 124 uprawnionych uczniów. Oddano 114 głosów ważnych,1 głos nieważny (podwójne zaznaczenie). Frekwencja wyborcza 92,7%.

{phocagallery view=category|categoryid=288|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Jolanta Wantuch-Skorupa