13
lis

W październiku bieżącego roku Muzeum Ziemi Bieckiej zdołało zorganizować, przeprowadzić i rozstrzygnąć XX Edycję Konkursu Historycznego „Ziemia Biecka w Historii i Legendzie”. Zaplanowany na wiosnę w ubiegłym roku szkolnym konkurs, nie mógł się odbyć,    z powodu wprowadzenia zdalnego nauczania w szkołach w związku    z sytuacją epidemiologiczną w kraju.
XX edycja konkursu przebiegała pod hasłem: Upamiętniamy 100. Rocznicę Urodzin Dr Tadeusza Ślawskiego.
Celem konkursu była przedstawienie młodzieży szkolnej postaci dr Tadeusza Ślawskiego wybitnego historyka, muzealnika, działacza społecznego związanego przez dziesiątki lat z Bieczem i ukazanie jego zasług na polu bieckiego muzealnictwa i ochrony zabytków oraz osiągnięć w promowaniu historii Biecza.
Zadaniem uczniów starszych klas było przygotowanie gazetki okolicznościowej z okazji 100 rocznicy urodzin dr Ślawskiego. Młodsi uczniowie mogli „wyrazić plastycznie” swoją znajomość postaci i dorobku T.Ślawskiego.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali 4 prace literackie (opieka merytoryczna p. J.Wantuch-Skorupa),        a młodsi zachęcani i instruowani przez p.Edytę Żygułę-Matysik wykonali 5 prac plastycznych.

Jury konkursu wyłonione spośród pracowników muzeum pod przewodnictwem pani Marty Bartuś – dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej w dniu 29 października sfinalizowało konkurs. Miło to stwierdzić, że uczniowie naszej szkoły wypadli w nim rewelacyjnie.
I miejsce zespół redakcyjny: „Bieckiego Niecodziennika” ucz. kl.8b Aleksandra Dziedzic, Aleksandra Dykas, Dominika Hajduk i ucz. kl.7c Martyna Dykas.
II miejsce ucz.kl.6b Aleksandra Michalec, redaktorka i autorka „Głosu Becza”
Wyróżnienie dla ucz. kl. 8b Weroniki Kosiby – za pracę „Głos Muzeum”.
W kategorii plastycznej wyróżnienie zdobył czwartoklasista Adrian Wantuch.
Laureaci konkursu otrzymali piękne dyplomy i okazałe nagrody książkowe. Wręczenie nagród odbyło się „w bezpiecznej obecności” dyrekcji SP Nr 1 w Bieczu w dniu 10 listopada.
O laury w konkursie walczyły również „Nowinki bieckie” ucz. kl.8b Macieja Augustyna, a w konkursie plastycznym prace Igora Niziołka (kl.4a), Mileny Matiaszewskiej i Antka Orlofa uczniów kl.5a.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za świetne reprezentowanie szkoły. A pozostałych uczniów zachęcamy do aktywności i odważnego podejmowania wyzwań.

 

 

                                                                 Tekst: Jolanta Wantuch – Skorupa
                                                                 Foto: Dyrekcja szkoły, laureatki konkursu.

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok