31
paź

W miesiącu październiku szkolne koło PCK razem z Samorządem Uczniowskim włączyło się w prowadzoną przez Urząd Miasta i Gminy Biecz we współpracy z Gminą Sękowa akcję pod hasłem ,,Uchroń się przed rakiem piersi”.
Nasze działania skoncentrowały się na uświadamianiu i edukacji najstarszych uczniów celem nagłośnienia problemu oraz docierania przez uczniów do ich rodzin, sąsiadów, znajomych. Głównym przesłaniem było przekonywanie, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna.
W ramach tej inicjatywy na szkolnym korytarzu została wykonana okolicznościowa dekoracja przypominająca zasady profilaktyki raka piersi. Wśród uczniów najstarszych klas na lekcjach biologii i wos-u przeprowadzono pogadanki na ten temat, jedna z klas obejrzała tematyczny film. Uczennice klasy ósmej wykonały różowe wstążeczki, które są międzynarodowym symbolem walki z rakiem piersi oraz opracowały ulotkę z zasadami profilaktyki. Przygotowane materiały rozdały Paniom i Panom pracującym w placówce, odczytały w każdym zespole klasowym krótką informację o celach akcji, zachęcając do badań.

Akcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem społeczności szkolnej. Otrzymaliśmy także podziękowanie od Pani Sylwii Piwowar z Inicjatywy Wsparcia i Aktywizacji Kobiet jednej z inicjatorek akcji. Dziękujemy wszystkim wychowawcom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w te działania.

 


                                                                                                                       Autorzy:
                                                                                                      mgr Jolanta Skorupa-Wantuch
                                                                                                      mgr Barbara Abram

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok