29
paź

W dniach 15 – 17 października 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im bpa Marcina Kromera obchodzone były Dni Erasmusa. W ramach obchodów uczniowie klasy 6 b wraz z opiekunem i koordynatorem projektu panem mgr Dariuszem Czechowiczem oraz dyrektorem szkoły panem mgr Rafałem Szarłowiczem uczestniczyli w wideokonferencji ze szkołami partnerskimi z Cypru, Anglii i Hiszpanii. Przebieg spotkania wideo był szczegółowo zaplanowany. Na początku uczniowie i nauczyciele przywitali się w swoich własnych językach. Następnie każda ze szkół miała możliwość przedstawienia wszystkim partnerom wcześniej przygotowanej prezentacji dotyczącej swojej szkoły i regionu. Prezentacje były w formie filmów wideo, a także slajdów Power Point w języku angielskim.

Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy na temat swoich zaprzyjaźnionych szkół i krajów. Po prezentacjach uczniowie mogli zadawać pytania swoim rówieśnikom dotyczące ich szkół i krajów. Ten etap wideokonferencji sprawił uczniom nieskrywaną radość, ponieważ mogli sami wymieniać spostrzeżenia i uwagi podczas rozmowy na żywo. Po sesji pytań i odpowiedzi uczniowie pożegnali się używając swojego zawołania z programu partnerskiego VIVA LITTLE EXPLORERS. Na tym oczywiście nie koniec - przez kolejne dwa tygodnie uczniowie będą uczestniczyć w grach i zabawach online przygotowanych przez poszczególne kraje. Tym samych będą poszerzać wiedze na temat swoich krajów partnerskich.

 

                                                                                                     Autor: mgr Dariusz Czechowicz

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok