28
wrz

Dnia 26 września na świecie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole nauczyciele języków obcych zorganizowali coroczne szkolne obchody tego święta wyjątkowo 28 września. W tym dniu na korytarzach szkoły można było poczytać ciekawostki o językach obcych i usłyszeć podstawowe zwroty w co najmniej w 6 językach. W tegoroczną organizację Dnia Języków Obcych zaangażowane były wszystkie klasy 4-8. Każda klasa wylosowała wcześniej język, a następnie udekorowała swoje klasy w charakterystyczne dla danego obszaru językowego symbole, flagi, ciekawostki, zwroty a nawet stroje. Wśród wylosowanych języków oczywiście nie mogło zabraknąć języków naszych partnerów programu Erasmus+ „ Little Explorers”, który nasza szkoła realizuje.

Oto lista poszczególnych klas i wylosowanych przez nie języków:
Kl. IV – język angielski
Kl. V – język hiszpański
Kl. VI A – język grecki
Kl. VI B – język francuski
Kl. VII A – język angielski
Kl. VII B – język hiszpański
Kl. VII C – język włoski
KL. VIII A – język niemiecki
Kl. VIII B – język francuski

Forma tegorocznych obchodów Dnia Języków Obcych okazała się wielkim sukcesem. Zaangażowanie i inwencja uczniów przerosła oczekiwania organizatorów. Gratulujemy
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

                                                                                                              Autor: mgr Agnieszka Żegleń

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok