25
wrz

 

W dniu 22 września bieżącego roku odbyły się w naszej szkole, inne niż dotychczas, wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła skromna kampania wyborcza prowadzona wg własnego pomysłu kandydatów klas. W dniu wyborów wszyscy uczniowie obecni w szkole ( po raz pierwszy w wyborach uczestniczyli trzecioklasiści) mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu na wybranego przez siebie kandydata. W związku z potrzebą zachowania szczególnej ostrożności w warunkach zagrożenia epidemiologicznego wyjątkowo to nie uczniowie odwiedzali "lokal wyborczy", ale urna wyborcza "odwiedzała" ich w czasie lekcji. Po wybraniu i zaznaczeniu kandydata uczniowie wrzucali swoje karty do urny, a następnie klasowa komisja wyborcza na bieżąco podliczała głosy oddane przez zespół klasowy i sporządzała protokół. W kolejnym dniu Szkolna Komisja Wyborcza - uczniowie klas VII i VIII - podliczyła głosy uczniów zanotowane w protokołach.

W głosowaniu udział wzięło 207 uczniów spośród 228 uprawnionych do głosowania (co stanowi bardzo wysoką bo 90,7 % frekwencję wyborczą). Oddano 206 ważnych głosów. Najwyższą liczbę głosów (24) otrzymała uczennica klasy 8b Dominika Hajduk i została nowa przewodniczącą RSU. Wspólnie z nią w RSU będą działać Magdalena Piecuch z kl. 6a (19 głosów) i Bartosz Ludwin z klasy 7a (17 głosów). Najprawdopodobniej tę trójkę zasilą w pracy jeszcze inne osoby, które zgłosiły swą gotowość do działania w samorządzie szkolnym. Wyniki głosowań w każdej z klas oraz protokół wyborczy zostały udostępnione do wglądu w gablocie SU.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i całej społeczności uczniowskiej.

                                                                                              Autor: mgr Jolanta Wantuch - Skorupa

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok