{phocagallery view=category|categoryid=36|imageid=314}   Ekologia to pojęcie modne ostatnimi czasy, ale czy każdy wie, co to oznacza i co się kryje za tym słowem? Na to pytanie w piątek 4 kwietnia 2014 r. próbowali odpowiedzieć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Tego dnia równolegle została przeprowadzona XV Gimnazjada Ekologiczna oraz XIX Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych.

Pytania konkursowe obejmowały zakres wiedzy dotyczący roślin użytecznych w życiu i gospodarce człowieka a ich opracowaniem zajęła się Komisja Konkursowa powołana przez PCE i Odział LOP w Gorlicach.

Tegoroczny konkurs otworzył Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz, który powitał wszystkich zebranych oraz wygłosił krótkie przemówienie skierowane do młodych uczestników zmagań konkursowych.

Do konkursu przystąpiło łącznie 26 uczniów, którzy pisali test odpowiedni dla swojej kategorii. Komisja Konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego:

w kategorii gimnazjów

1 miejsce – Mateusz Piątek, ZS–P w Rożnowicach – opiekun Renata Grądalska – Bartuś
2 miejsce – Anna Przybyłowicz, ZS-P w Libuszy – opiekun Justyna Rutana
3 miejsce – Sara Łaś, ZS-P w Strzeszynie – opiekun Barbara Abram
Emilia Mączka, ZS nr 1 w Bieczu – opiekun Monika Stygar
Paulina Augustowska, ZS-P w Binarowej – opiekun Sabina Wszołek
Ewelina Bochenek, ZS nr 2 w Bieczu – opiekun Małgorzata Matyfi

w kategorii szkół podstawowych

1 miejsce – Gabriela Marcisz, ZS-P w Strzeszynie – opiekun Barbara Abram
2 miejsce Ex aequo – Izabela Szkaradek, ZS-P w Libuszy – opiekun Justyna Rutana
2 miejsce Ex aequo – Kinga Maszewska, ZS-P w Libuszy – opiekun Justyna Rutana
3 miejsce – Karol Proszak, ZS-P w Strzeszynie – opiekun Barbara Abram

Nagrody i dyplomy wręczali Sekretarz Gminy Biecz Magdalena Gorzkowska i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz. Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy konkursu w nagrodę udali się na warsztaty do Muzeum Ziemi Bieckiej.
Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Burmistrz Biecza Urszulę Niemiec.
Rolę koordynatora konkursu ekologicznego pełniła nauczycielka geografii Monika Stygar.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i wysokich wyników.

mgr Monika Stygar

{phocagallery view=category|categoryid=36|limitstart=0|limitcount=0}