20
gru

W piątek 20 grudnia 2019 w naszej szkole odbył się wyjątkowy apel. Spotkanie oprócz świątecznego charakteru miało jeszcze inny równie ważny cel, było okazją by uświadomić i przypomnieć wszystkim o rocznicach, które niedawno obchodziliśmy: 71 rocznicy przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz 30 rocznicy podpisania Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji grupa uczniów z naszej szkoły pod kierownictwem opiekuna Szkolnego Klubu Młodego Europejczyka, pani mgr Agnieszki Żegleń przygotowała krótkie przedstawienie pt. „ Mikołaj zna prawa dzieci ”. W dalszej części apelu sfinalizowany został konkurs historyczny: " Marcin Kromer - Patron mojej szkoły". Konkurs odbył się w listopadzie z okazji Święta Szkoły. Uczniowie zmagali się z testem dotyczącym życia i działalności Marcina Kromera - wybitnego Polaka epoki renesansu. Nagrodzono laureatów konkursu. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz dodatkowo oceny z historii. Nadmienić należy, że wszyscy chętni uczniowie klas starszych pisali test wiedzy o jednakowym stopniu trudności, tym bardziej więc uczennice klas VI i VII zasługują na uznanie.

Laureaci konkursu:
I miejsce - Łukasz Cichoń ucz. kl. VIII a
II miejsce - Natalia Pyrcioch - kl. VI a
III miejsca - Aleksandra Szkaradek kl. VIII a
                  Weronika Kosiba kl. VII b

Dodatkowo wyróżniono uczennice klasy czwartej Milenę Matiaszewską i Nelę Wiechę, które jako najmłodsze zdecydowały się na udział w konkursie.

Na apelu wystąpił także chór szkolny wraz z zespołem muzycznym pod kierownictwem pani mgr Alicji Przybyłowicz, który przygotował krótki koncert kolęd i pastorałek. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania. Spotkanie zakończył Dyrektor Szkoły, pan mgr Rafał Szarłowicz składając życzenia świąteczne wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi.                                                          

                                                                       

 

                                                                        Autor: mgr Agnieszka Żegleń, mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok