sty

Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Rafałem Szarłowiczem oraz panią pedagog Agnieszką Kosibą w dniu 29 stycznia wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu. Biecz jest miastem szczególnym, ponieważ w czasie II wojny wielu Żydów zostało zgładzonych w sposób bestialski przez zbirów hitlerowskich, o czym przypomina nam symboliczna tablica na monumencie. Miejscem, które pamięta o ofiarach tej okropnej zagłady jest Cmentarz Żydowski. Delegacja uczniów wraz z opiekunami złożyli hołd pomordowanym. Symboliczna wiązanka świeżych kwiatów i zapalone znicze składane corocznie są wyrazem naszej czci i pamięci.

Autor: mgr Agnieszka Kosiba