Małopolskim jedynakiem w 18-osobowej siatkarskiej reprezentacji kraju mini-kadetów jest Kamil Kosiba. Przyjmujący UKS Jedynka Biecz i uczeń Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum Nr 1 w Bieczu.

Powołana teraz kadra wzięła udział w zgrupowaniu, które odbyło się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale w dniach 9 - 15 marca 2015 roku. Jest to już trzecie powołanie Kamila w tym sezonie. Trenerzy SMS Spała spośród powołanych kadrowiczów wybiorą część, która jesienią rozpocznie naukę w SMS w Spale. Podobne akcje szkoleniowe będą prowadzone także później, a w dniach 17-21 grudnia biało-czerwonych czeka pierwszy poważny turniej. Będą to mistrzostwa Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji – EEVZA, które zaplanowano w Polsce. Wiodącym rocznikiem reprezentacji kadetów jest 1997, który właśnie rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Europy, natomiast obecni mini-kadeci swoje Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata będą mieli w 2017r.

Zawodnikowi należą się gratulacje oraz życzenia sukcesów i wytrwałości w dalszym rozwoju.

mgr Bartomiej Niemiec