lis

W listopadzie b.r. z okazji Święta Szkoły zorganizowano w szkole konkurs wiedzy: "Marcin Kromer - Patron mojej szkoły". W konkursie uczestniczyło 17 uczniów z różnych zespołów klasowych. Zadanie uczestników było rozwiązanie pisemnego testu związanego z życiem i twórczością Kromera, jego zasługami dla Biecza i kraju. Celem konkursu jest przybliżanie uczniom sylwetki Patrona Szkoły - człowieka renesansu, humanisty, historyka, geografa, dyplomaty a zarazem Bieczanina, który położył wielkie zasługi nie tylko dla rozwoju rodzimej kultury, ale również dla swojego rodzinnego miasteczka.
Laureaci konkursu:

I miejsce - Łukasz Cichoń ucz. kl. VIII a
II miejsce - Natalia Pyrcioch - kl. VI a
III miejsca - Aleksandra Szkaradek kl. VIII a
Weronika Kosiba kl. VII b

Dodatkowo wyróżniono dwie uczennice klasy czwartej Milenę Matiaszewską i Nelę Wiechę, które jako najmłodsze zdecydowały się na udział w konkursie.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dodatkowe oceny z historii, a wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych nastąpi na uroczystym apelu przedświątecznym w grudniu.

Autor: mgr Jolanta Wantuch-Skorupa