25
gru

W grudniu bieżącego roku Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu działającym w naszej szkole ogłosili akcję: "Zostań Mikołajem". Jej celem było odszukanie wokół nas potrzebujących seniorów i udzielenie im przedświątecznej pomocy, tak aby chociaż częściowo zaspokoić ich potrzeby. Uczniowie szkoły dostarczali artykuły spożywcze, z których przygotowaliśmy naprawdę obfite podarunki dla 10 potrzebujących wskazanych nam przez Miejsko Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Bieczu. Akcję zbiórki żywności koordynowały panie Jolanta Wantuch - Skorupa i Agnieszka Kosiba.

W zbiórkę włączyły się wszystkie klasy i ich wychowawcy. Przekonaliśmy się, że nasi uczniowie są empatyczni i chętni do niesienia pomocy. Pani Edyta Żyguła - Matysik przygotowała wraz z uczniami kolejną partię świątecznych stroików, tak aby każdy z ofiarowywanych otrzymał też dekorację na świąteczny stół. Dla odbiorców paczek świątecznych wykonaliśmy także świąteczne kartki z życzeniami. W dniu 20 grudnia wolontariusze pod opieką pani A. Kosiby i Marka Kędziora dostarczyli nasze upominki. Obdarowaliśmy samotnych seniorów z Biecza, Grudnej Kępskiej i Głębokiej. Zachęcamy wszystkich do zauważania potrzebujących. Obdarowywanie okazało się być przyjemniejsze od otrzymywania. O tym najlepiej przekonali się: Patrycja Pierz, Anna Szpak, Ola Szkaradek, Laura Lipczyńska, Jakub Kosiba i Maciek Augustyn. Wszystkim im serdecznie dziękujemy.

                                                                                       Autor: mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok