13
gru

Okres zimowy to szczególny czas. Święta, ferie, lekkie odetchnienie od szkolnych obowiązków. Jednak jest to też okres, w którym dochodzi często do wypadków związanych z niewłaściwym korzystaniem z różnego rodzaju urządzeń grzewczych oraz wypadków spowodowanych zimową aurą i śliska nawierzchnią. W związku z tym w piątek 13 grudnia przybył do naszej szkoły przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach akcji „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA” mł. kpt. Grzegorz Grygowicz po przywitaniu i wprowadzeniu przez Panią Wicedyrektor Iwonę Czeluśniak - Lignar wygłosił w naszej szkole prelekcje dla klas IV - VIII, na której przekazał uczniom wiele ciekawych informacji z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, codziennej pracy strażaka, wypadkach do jakich może dojść w gospodarstwie domowym gdy nie przestrzega się zasad postępowania z ogniem czy rozsądnego i bezpiecznego postępowania z materiałami łatwopalnymi w codziennych życiowych sytuacjach. Zgromadzeni słuchali z uwagą i zadawali wiele interesujących pytań. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również o konkursach organizowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, do udziału w których zachęcał nasz gość. Spotkanie to była przyjemna i solidna lekcja konkretnej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 

                                                                                                                             Autor: mgr Marek Kędzior

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok