07
gru

W tej "bieckiej Jedynce" to naprawdę wszyscy bez wyjątku są wyjątkowo grzeczni. No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że do WSZYSTKICH przyszedł Mikołaj???
W piątek 6 grudnia Mikołaj (prawdziwie Mikołaj!) i jego świta odwiedzili naszą szkołę. Upominki były dla wszystkich, ale uczciwie trzeba przyznać, że niektórym uczniom diabliki domalowały wąsy. A nauczycielom nie:)... Bezśnieżna zima znowu zaskoczyła Mikołaja, dlatego zarządził on zwiększoną liczbę zaprzęgów reniferów, ponieważ po czarnej drodze sanie nie chciały jechać. A wypadało zdążyć z prezentami na czas.
- To wszystko wina klimatu - pomyślał Mikołaj. Również moja i Elfów. Zbyt wiele plastikowych opakowań! Od teraz papier, drewno i naturalne tkaniny.

W trosce o klimat i przyszłość Ziemi zarządzono, że w tym roku prezenty dostaną tylko uczniowie, bo zasłużyli. Zgodnie z programem oszczędnościowo-ekologicznym dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali upominki z osobistą dedykacją Mikołaja: " W tym roku Mikołaj, prawie że święty, daje Wam papier... w przyszłym prezenty".
Dodatkowo dla uczniów wybranych zespołów klasowych Mikołaj zafundował seans filmowy w kinie "Farys".
Pozostaje więc czekać z nadzieją, że w przyszłym roku nas dorosłych nie pominie.

                                                                      Autor: mgr Jolanta Wantuch-Skorupa, mgr Marek Kędzior

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok