„Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracano szczególną uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Dnia 24.09.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu przyłączyli się również do tej akcji. Tym razem w praktycznej lekcji ekologii uczestniczyła klasa IV b. Akcję rozpoczęto pogadanką, która uświadomiła cel tego przedsięwzięcia. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła ekologiczno – przyrodniczego przypomnieli jak segregować odpady i dlaczego powinno się to robić. Następnie uczestnicy akcji sprzątali teren w pobliżu bieckiego deptaka. Później spotkali się, by wspólnie posegregować zebrane odpady.

{phocagallery view=category|categoryid=148|limitstart=0|limitcount=0}