25 października dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach, których tematem było bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej prezentowali program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni – pani Barbary Zabawy. Drugoklasiści oprócz zaprezentowanych piosenek i wierszy, pokazywali różne rodzaje odblasków. Dzieci obejrzały także dwa filmy edukacyjne: „Miś Uszatek – Światła mówią” oraz „Krasnal Tadzio przechodzi przez ulicę”.
Podczas przeprowadzonej lekcji uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz numery alarmowe, a szczególną uwagę zwrócono na konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Ważne: Pieszy poruszający się po zmroku bez elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczny dopiero z odległości 20 metrów. Jeżeli pieszy używa odblasków, wówczas jest zauważalny już z odległości 150 metrów.Noszenie odblasków znacząco wpływa na ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych.

{phocagallery view=category|categoryid=176|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Sabina Przybylska