10 listopada w dniu Patronalnego Święta Szkoły odbyła się długo oczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość „Pasowania na ucznia”.

Najpierw odświętnie ubrani i podekscytowani uczniowie udali się wraz z rodzicami na intencyjną mszę świętą do klasztoru p.w. Św. Anny, a następnie przybyli do budynku Grodu Starościańskiego, gdzie miało miejsce to niezwykłe dla pierwszoklasistów wydarzenie. Uroczystość ta zgromadziła zarówno władze szkoły w osobach pana dyrektora Stanisława Kalisza i pani dyrektor Anny Pelczar-Kozłowskiej, jak i rodziców, dziadków uczniów klasy pierwszej oraz całą uczniowską społeczność czyli klasy II i III wraz z wychowawczyniami i pracującymi tam nauczycielami. Pierwszoklasiści swoim występem przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni, pani Marty Nowak-Wojtaszuk, próbowali przekonać pana dyrektora, że zasługują na miano „ucznia bieckiej jedynki”. Występ ten na tyle oczarował zgromadzonych, że pan dyrektor uznał, iż uczniowie powinni stać się członkami tej społeczności. Odebrał więc ślubowanie od uczniów, a następnie wielkim, czerwonym ołówkiem dokonał ich pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali birety oraz dyplomy. Rodzice zaś obdarowali swoich milusińskich słodyczami, a całą uroczystość zakończyło wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Dzień ten zapewne długo pozostanie w pamięci, bo wydarzenie to ma szczególną rangę w naszej szkole.

{phocagallery view=category|categoryid=181|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marta Nowak-Wojtaszuk