Dnia 14 grudnia w Jasielskim Domu Kultury ogłoszono wyniki drugiego konkursu fotograficznego pod hasłem „Fauna i flora dorzecza Wisłoki”, gdzie Nina Lignar uczennica bieckiej jedynki otrzymała wyróżnienie. Organizatorem był Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle, a adresatami uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu Związku.

Jak podkreślają pomysłodawcy konkursu główną ideą przedsięwzięcia było „zachęcenie do głębszego zapoznania się z rzeką Wisłoką i jej dopływami poprzez zaprezentowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych tego obszaru, promocję ciekawych miejsc przyrodniczych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, rozszerzenie wiedzy na temat fauny i flory tego terenu, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody, pobudzenie i rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży”.
Biorący udział w konkursie mieli przedstawić na fotografii cyfrowej środowisko przyrodnicze związane z fauną      i florą dorzecza Wisłoki. Na drugą edycję konkursu napłynęło łącznie 50 prac z 47 szkół. Ich oceną oraz wyłonieniem laureatów zajęła się komisja, w skład której weszli: Maria Lignar – dyrektor biura Związku, Tomasz Kasprzyk – fotografik, członek Stowarzyszenia Miłośników Jasła
i Regionu Jasielskiego oraz Magdalena Norberciak – inspektor w ZGDW.
Wyróżniona w konkursie fotograficznym, została Nina Lignar uczennica Gimnazjum Nr 1 w Bieczu.
Uroczyste wręczenie podziękowań dla wyróżnionych oraz ich opiekunów miało miejsce w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. W spotkaniu wziął również udział Sekretarz Gminy Biecz Jan Szkaradek oraz przedstawiciele samorządów reprezentujący pozostałe gminy, : Zbigniew Staniszewski– wójt gminy Dębowiec, Rafał Papciak – wójt gminy Brzyska, Jan Czubik – wójt gminy Tarnowiec, Marek Rączka – wójt gminy Żyraków oraz Jan Łazowski – zastępca burmistrza miasta i gminy Brzostek.
Gratulacje uczestnikom złożył przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki Andrzej Czernecki.
Swojego zaskoczenia z tak licznego zainteresowania projektem nie kryła dyrektor biura ZGDW Maria Lignar, która zapowiedziała już kolejną edycję konkursu w przyszłym roku
Wystawę zdjęć, w tym wyróżnioną pracę naszej uczennicy Niny Lignar, można było obejrzeć w holu Jasielskiego Domu Kultury. Wydarzenie to uświetnił występ młodzieży ze studia tanecznego AT Dance Tomasza Berkowicza oraz prezentacja multimedialna poświęcona działaniom Związku na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

{phocagallery view=category|categoryid=192|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Monika Stygar