W dniu 2 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV odbyli doroczną wycieczkę klasową. Wybór, który okazał się strzałem w dziesiątkę padł na jedno z najpiękniejszych polskich miast – Kraków oraz największy w Polsce park rozrywki Energylandia w Zatorze.

Wycieczka zorganizowana była tak, by dzieci podczas zabawy i wypoczynku uważnie słuchały, uczyły się i brały aktywny udział w zwiedzaniu, dlatego przed rozpoczęciem wędrówki po Krakowie otrzymali przygotowane przez wychowawców teksty dotyczące historii miasta, w których trzeba było uzupełnić brakujące fragmenty. Uczniowie znakomicie poradzili sobie
z postawionym przed nimi zadaniem uważnie słuchając pani przewodnik, pytając i wzorowo wypełniając karty. Dzieci zwiedziły Barbakan, Mury Obronne, Rynek Główny, najstarszą część Uniwersytetu Krakowskiego Collegium Maius, okno papieskie, zobaczyli też Sukiennice, Wierze Ratuszową, Kościół Mariacki, Wzgórze Wawelskie z Katedrą
i Dziedzińcem Zamku Królewskiego, a także postument smoka wawelskiego. Po solidnej dawce historii uczniowie zjedli gorący obiad w jednej z krakowskich restauracji i posileni ruszyli do wspaniałego parku rozrywki, w którym oddawali się szaleństwu i doskonałej zabawie oraz wypoczywali w basenach. Doskonała pogoda, a także dobra organizacja sprawiły, że cała wycieczka przebiegała bardzo sprawnie i co najważniejsze zapewniła dzieciom niezapomnianą rozrywkę na najwyższym poziomie.

{phocagallery view=category|categoryid=218|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior