Każdego roku 22 kwietnia obchodzony jest "Dzień Ziemi" - ekologiczne święto, dzięki któremu pamiętamy o ochronie środowiska naturalnego. Organizowane są różnego rodzaju akcje mające na celu uświadomienie wszystkim obywatelom danego kraju, jak kruchy jest ekosystem w którym żyjemy i którego jestesmy nieodłączną częścią.
W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu, bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji sprzątania ziemii, organizowanej przez Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej  Gminy Biecz. Nasi uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki do segregacji odpadów z wielkim zapałem udali się wzdłuż deptaka przy rzece Ropie oraz ulicą Tumidajskiego tj. od myjni samochodowej w kierunku Spółdzielni Metalowo -Odlewniczej "OGNIWO" w Bieczu. W ciagu kilku godzin uzbieraliśmy, aż: 4 worki odpadów plastikowych, 3 worki odpadów szklanych i 2 worki odpadów niesegregowalnych.

Szkolny koordynator akcji M. Matyfi

{phocagallery view=category|categoryid=264|limitstart=0|limitcount=0}