W dniu 3.06.2018 na stawach Polskiego Związku Wędkarskiego w Siepietnicy zostały zorganizowane wyjątkowe zawody wędkarskie oraz rozstrzygnięcie konkursu „Czyste wody zdrowe ryby”. W imprezie zainicjowanej z okazji dnia dziecka w szczególny sposób swoją obecność zaznaczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z Biecza.

W sportowych zmaganiach w dwóch kategoriach: do lat 11 oraz 12 -18 lat wzięło udział 31 zawodników
z Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego, biecką „jedynkę” reprezentowali:
ALEKSANDRA MICHALEC KL III B
MICHAŁ BOCHENEK KL V B
MACIEJ AUGUSTYN KL V B
W konkursie plastycznym, na który napłynęło 39 prac reprezentowali nas:
MARTYNA DYKAS KL IV C
PAULINA MENTEL KL IV C
ANTONI KRYGOWSKI KL IV C
HUBERT BARTUSIK KL IV C
BARTŁOMIEJ NOSAL KL IV C
Po dwugodzinnych zmaganiach sportowych z wędką w ręku w młodszej grupie wiekowej bezkonkurencyjna okazała się ALEKSANDRA MICHALEC z kl. III B zajmując
I miejsce, otrzymując wspaniały puchar oraz nagrody rzeczowe, w kategorii od 12 lat zaszczytne I miejsce wywalczył MICHAŁ BOCHENEK z kl. V B, a MACIEJ AUGUSTYN również z kl. V B zajął wysokie IV miejsce.
W konkursie plastycznym trójka naszych uczniów: MARTYNA DYKAS, ANTONI KRYGOWSKI, HUBERT BARTUSIK otrzymała wyróżnienia i nagrody książkowe, a dwoje: PAULINA MENTEL, BARTŁOMIEJ NOSAL słodkie upominki.
Szczególne podziękowania należą się bieckiemu okręgowi PZW, którego członkowie przy wsparciu lokalnych sponsorów zadbali o świetną atmosferę i bogate zaplecze gastronomiczne. Każdy z zawodników „na starcie” otrzymywał słodkie batony, soki owocowe i napoje chłodzące, żaden z zawodników nie wyszedł bez małego upominku, a po zawodach wszyscy zasiedli do gorącej grillowanej kiełbasy. To był naprawdę wspaniały dzień… DZIEŃ DZIECKA ! ! !

{phocagallery view=category|categoryid=274|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior