W dniach 19.05-26.05. 2018 roku uczniowie z bieckiej jedynki w ramach "Zielonej Szkoły” aktywnie wypoczywali zwiedzając Polskie Wybrzeże. Przez tydzień uczniowie ze szkoły podstawowej zgodnie z formą realizacji szkolnego programu nauczania aktywnie wypoczywali nad polskim morzem w miejscowości Ustronie Morskie w ośrodku wczasowym „Janina”, którego znakiem rozpoznawczym zdecydowanie jest doskonała domowa kuchnia oraz świetne zaplecze rekreacyjno sportowe.

Oprócz nauki na wolnym powietrzu, która była istotnym elementem wyjazdu, dzieci spędzały czas pod okiem opiekunów bawiąc się na plaży, biorąc udział w różnych zabawach zarówno w wodzie jak i na piasku, uczestnicząc w kilkudniowych turniejach piłki nożnej, po których zostały rozdane medale, a także aktywnie zwiedzając nadmorskie miasta i atrakcje turystyczne.
W ramach tej ciekawej formy nauki poprzez zabawę i podróże uczniowie z bieckiej jedynki wraz z przewodnikiem zwiedzili Kołobrzeg, gdzie odbyli rejs statkiem, mogli zobaczyć skansen chleba w Ustroniu Morskim czy przygotowaną przez opiekunów, specjalna niespodziankę: Miasteczko rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie, w którym mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć ciekawe zwierzęta takie jak lamy, pawie, strusie emu czy bydło typu szkockiego, mogli też pojeździć konno, zobaczyć pokazy akrobatyki na koniu, spróbować swoich sił w jeździe kładem, ślizgaczem, a także specjalnie przygotowanym rowerem jeżdżącym po linie umieszczonej wysoko nad ziemią. Dzieci malowały twarze
w stylu indiańskim, skorzystały też z przejażdżki wozem terenowym po specjalnie przygotowanej trasie zapewniającej ekstremalne przeżycia. Uczniowie mogli też dać upust swojej energii biorąc udział w zorganizowanej przez opiekunów dyskotece czy pochwalić się swoim talentem w wieczorze karaoke. Moc atrakcji każdego dnia, a także dobra organizacja sprawiły, że cały pobyt przeleciał w mgnieniu oka, a uczniowie pełni wspaniałych wrażeń bezpiecznie wrócili do domu.

{phocagallery view=category|categoryid=277|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Marek Kędzior