Dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej już w pierwszych tygodniach nauki w nowym roku szkolnym, zorganizowano zajęcia, które z pewnością można zaliczyć do tych najważniejszych.

Zgodnie z szkolnym programem profilaktyczno-wychowawczym, uczniowie odbyli spotkanie z policjantem, który z dużym zaangażowaniem uczył dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drodze, by zawsze szczęśliwie dotrzeć do szkoły i domu. Dzieci z zainteresowaniem rozpoznawały znaki drogowe czy sygnalizacje świetlne, które spotykają na swej drodze każdego dnia. Ponadto, naszych uczniów odwiedziła również pani higienistka, która z dużą cierpliwością i wyrozumiałością dla naszych małych bohaterów, przedstawiła uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie mogli samodzielnie ułożyć kolegę czy koleżankę w pozycji bocznej bezpiecznej oraz wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, co okazało się nie lada wyzwaniem. Teraz możemy być pewni, że nasi najmłodsi uczniowie zostali wyposażeni w tę najważniejszą wiedzę, dzięki której kiedyś mogą uratować komuś życie. Dziękując za współpracę osobom, które zawsze chętnie odwiedzają szkołę, by edukować nasze dzieci, z powodzeniem możemy nazwać naszą szkołę "bezpieczną".

{phocagallery view=category|categoryid=285|limitstart=0|limitcount=0}