28 września 2018 r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu uczestniczyła w edukacyjnej akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.

Zachęca ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była przez Patrol Egzaminacyjny podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Uczniowie- egzaminatorzy z klasy V c zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów, dorosłych, a także wyszli na ulice Biecza i do Urzędu Miasta. Wszyscy egzaminowani zdali egzamin i otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania - uczenia się matematyki.

{phocagallery view=category|categoryid=286|limitstart=0|limitcount=0}

Autor: mgr Paulina Michalec