Listopad to miesiąc zadumy i pamięci o tych, których nie ma już z nami, naszych bliskich, osobach znanych, a także bohaterach, dzięki którym mamy szczęście żyć w wolnym i niepodległym kraju. W tym szczególnym czasie, jak co roku wybraliśmy się wraz z uczniami klas piątych i szóstych, na zlokalizowany przy kościele klasztornym cmentarz wojenny nr 108, by oddając hołd bohaterom, przygotować to wyjątkowe miejsce na obchody tych niezwykłych świątecznych dni. Dzieci ochoczo i z należytym szacunkiem uporządkowały mogiły poległych, zapaliły znicze poznając przy tym historię cmentarza i spoczywających tu żołnierzy.

Pamiętaliśmy tez o Pracownikach naszej szkoły, którzy już od nas odeszli. Na ich grobach zapaliliśmy znicze, jako dowód naszej pamięci i wdzięczności za Ich trud. Światła pamięci zapłonęły także na grobach obrońców Ojczyzny, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym np. na symbolicznym grobie urodzonego w Bieczu Kazimierza Kwiecińskiego - rotmistrza I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego.
To była nietypowa, lecz niezwykle ważna dla młodych ludzi lekcja szacunku i patriotyzmu.

{phocagallery view=category|categoryid=291|limitstart=0|limitcount=0}

Autorzy: Jolanta Wantuch – Skorupa, Marek Kędzior