14
lut

Św. Walenty to podobno Patron nie tylko zakochanych, ale też szaleńców. I musi w tym być ziarnko prawdy – bo kto jak nie on – mógł wymyślić zdalne walentynki?? To czerwono-różowe, serduszkowe święto ma wielu wiernych zwolenników i tyluż chyba przeciwników. Ale nic to! W naszej szkole – zawsze w walentynki świętujemy. Również teraz w tym dziwnym czasie tradycja została podtrzymana. Zadbały o to związane z SU ósmoklasistki, które korzystając (w dozwolonym wąskim gronie) z przedegzaminacyjnych konsultacji w szkole, przygotowały walentynki. Dziewczyny wyręczyły i za Walentego doręczyły, tradycyjne karty walentynkowe oraz słodycze. Nauczyciele i Wychowawcy w swojej poczcie mailowej mogli przeczytać: „Sympatycznego dnia Walentego od Samorządu Uczniowskiego. Dużo radości, szczęścia, spokoju oraz wiele miłości w każdym domu."

Walentynki inne niż zazwyczaj, ale jak zawsze sympatyczne.

Walentynom z 8B dziękujemy!

 

Czytaj więcej: Zdalne walentynki
10
lut

1 2

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest na całym świecie, co roku w lutym. Ma on na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego poruszania się przez dzieci i młodzież w przestrzeni wirtualnej. W klasach 4 - 8 temat bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych podejmowany był podczas lekcji wychowawczych, a efektem rozważań i wniosków są plakaty i grafiki nawiązujące do hasła "Młodzi bezpieczni w sieci". Zapraszamy do obejrzenia galerii prac. 

 

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu - Młodzi bezpieczni w sieci
13
sty

W 2019 roku UNESCO, wspólnie z International Council for Philosophy and Human Sciences ustanowiło Światowy Dzień Logiki. 14 stycznia 2021 roku obchodzimy go więc po raz trzeci. Obchody mają na celu zwrócenie uwagi zarówno społeczności naukowych, jak i szeroko rozumianej opinii publicznej na wagę i praktyczne zastosowania logiki, której znaczenie dla rozwoju wiedzy, nauki i technologii jest zdecydowanie niedoceniane. Data ta nie jest przypadkowa - upamiętnia bowiem dwóch najważniejszych logików XX wieku: Alfreda Tarskiego, który urodził się 14 stycznia 1901 oraz Kurta Gödla, który zmarł 14 stycznia 1978 roku.

Czytaj więcej: 14 stycznia Światowy Dzień Logiki
07
gru

Biecka „Jedynka” zawsze stawiała na wszechstronny rozwój swoich uczniów. Dodatkowe treningi i zajęcia sportowe prowadzone są z powodzeniem ku uciesze dzieci. Są jednak momenty, w których nagina się sztywną sportową formułę, a w miejsce solidnego treningu częściej niż zwykle wdziera się dobra zabawa. Tak było w poniedziałek 7 grudnia, gdzie zamiast tradycyjnych treningów siatkarskich oraz zajęć ogólnorozwojowych zorganizowano mikołajkowy turniej gier i zabaw, w którym tak najmłodsi jak i starsi mogli ze sobą rywalizować w jeszcze radośniejszej atmosferze oddając się sportowej zabawie pod okiem trenerów. Starsi rozegrali krótkie mecze siatkówki, w których emocje jak zawsze dawały o sobie znać, młodsi walczyli na polu drużynowych zawodów szybkościowo sprawnościowych. Całej imprezie towarzyszyła mikołajkowa aura, a po walce wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i dyplomy. To był bardzo udany i pełen pozytywnej energii dzień.

Czytaj więcej: MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GIER I ZABAW
13
lis

W październiku bieżącego roku Muzeum Ziemi Bieckiej zdołało zorganizować, przeprowadzić i rozstrzygnąć XX Edycję Konkursu Historycznego „Ziemia Biecka w Historii i Legendzie”. Zaplanowany na wiosnę w ubiegłym roku szkolnym konkurs, nie mógł się odbyć,    z powodu wprowadzenia zdalnego nauczania w szkołach w związku    z sytuacją epidemiologiczną w kraju.
XX edycja konkursu przebiegała pod hasłem: Upamiętniamy 100. Rocznicę Urodzin Dr Tadeusza Ślawskiego.
Celem konkursu była przedstawienie młodzieży szkolnej postaci dr Tadeusza Ślawskiego wybitnego historyka, muzealnika, działacza społecznego związanego przez dziesiątki lat z Bieczem i ukazanie jego zasług na polu bieckiego muzealnictwa i ochrony zabytków oraz osiągnięć w promowaniu historii Biecza.
Zadaniem uczniów starszych klas było przygotowanie gazetki okolicznościowej z okazji 100 rocznicy urodzin dr Ślawskiego. Młodsi uczniowie mogli „wyrazić plastycznie” swoją znajomość postaci i dorobku T.Ślawskiego.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali 4 prace literackie (opieka merytoryczna p. J.Wantuch-Skorupa),        a młodsi zachęcani i instruowani przez p.Edytę Żygułę-Matysik wykonali 5 prac plastycznych.

Czytaj więcej: XX Edycja Konkursu Historycznego „ZIEMIA BIECKA W HISTORII I LEGENDZIE”
06
lis

Jak co roku z powagą wchodzimy w listopad. Smutny miesiąc zadumy i refleksji nad ludzkim życiem. Pojawiają się myśli o przemijaniu, odchodzeniu. Przywołujemy w pamięci tych, co już odeszli. Dzięki naszej pamięci są z nami.

Czytaj więcej: Zadumany Listopad
31
paź

W miesiącu październiku szkolne koło PCK razem z Samorządem Uczniowskim włączyło się w prowadzoną przez Urząd Miasta i Gminy Biecz we współpracy z Gminą Sękowa akcję pod hasłem ,,Uchroń się przed rakiem piersi”.
Nasze działania skoncentrowały się na uświadamianiu i edukacji najstarszych uczniów celem nagłośnienia problemu oraz docierania przez uczniów do ich rodzin, sąsiadów, znajomych. Głównym przesłaniem było przekonywanie, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna.
W ramach tej inicjatywy na szkolnym korytarzu została wykonana okolicznościowa dekoracja przypominająca zasady profilaktyki raka piersi. Wśród uczniów najstarszych klas na lekcjach biologii i wos-u przeprowadzono pogadanki na ten temat, jedna z klas obejrzała tematyczny film. Uczennice klasy ósmej wykonały różowe wstążeczki, które są międzynarodowym symbolem walki z rakiem piersi oraz opracowały ulotkę z zasadami profilaktyki. Przygotowane materiały rozdały Paniom i Panom pracującym w placówce, odczytały w każdym zespole klasowym krótką informację o celach akcji, zachęcając do badań.

Czytaj więcej: RÓŻOWY PAŹDZIERNIK W BIECKIEJ JEDYNCE
30
paź

W październiku został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Projekt Ekologicznej Gry Planszowej "Szanuję wodę – bez niej żyć nie mogę!" w ramach realizacji zadania „Gmina Biecz w rytmie natury” – Programu Edukacji Ekologicznej dla Gminy Biecz.
Celem konkursu było rozwijanie ciekawości i chęci zdobywania wiedzy w zakresie znaczenia, wykorzystywania przez człowieka i ochrony zasobów wodnych, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań przekazywania wiedzy ekologicznej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz wspólna zabawa i nauka przy tworzeniu gry.

Czytaj więcej: SUKCES UCZENNIC W GMINNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM
29
paź

W dniach 15 – 17 października 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im bpa Marcina Kromera obchodzone były Dni Erasmusa. W ramach obchodów uczniowie klasy 6 b wraz z opiekunem i koordynatorem projektu panem mgr Dariuszem Czechowiczem oraz dyrektorem szkoły panem mgr Rafałem Szarłowiczem uczestniczyli w wideokonferencji ze szkołami partnerskimi z Cypru, Anglii i Hiszpanii. Przebieg spotkania wideo był szczegółowo zaplanowany. Na początku uczniowie i nauczyciele przywitali się w swoich własnych językach. Następnie każda ze szkół miała możliwość przedstawienia wszystkim partnerom wcześniej przygotowanej prezentacji dotyczącej swojej szkoły i regionu. Prezentacje były w formie filmów wideo, a także slajdów Power Point w języku angielskim.

Czytaj więcej: DNI ERASMUSA
28
paź

Przestrzegając tych zasad okazujemy sobie wzajemny szacunek i działamy dla wspólnych korzyści.

Czytaj więcej: ZASADY ZACHOWANIA NA KAŻDEJ PLATFORMIE PODCZAS LEKCJI ZDALNYCH
23
paź

W piątek 23 października uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu przystąpili do zaległego egzaminu na kartę rowerową. Nawet w tym bardzo trudnym czasie udało się przeprowadzić go bezpiecznie i zgodnie z wszelkimi wytycznymi. Po przygotowaniu z zakresu pierwszej pomocy przez Panią Bernadetę Żegleń oraz sprawdzeniu wiedzy teoretycznej przez Panią Jolantę Reczek, uczniowie klasy V przystąpili do sprawdzianu praktycznego z jazdy rowerem przeprowadzonego przez Pana Jana Grygowicza i Pana Marka Kędziora. Całemu wydarzeniu ze względu na jego wagę towarzyszyło duże zdenerwowanie oraz niepewność o wynik końcowy, jednak doskonale przygotowani uczniowie bardzo sprawnie poradzili sobie z jazdą i zaliczyli ten jakże ważny dla każdego dziecka egzamin. Dyrekcji Szkoły, Panu Janowi Grygowiczowi, Pani Bernadecie Żegleń oraz nauczycielom i członkowi obsługi Panu Adamowi Szotowi serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji egzaminu i poświęcony czas, a wszystkim uczniom gratuluję!

Czytaj więcej: EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2020 W NASZEJ SZKOLE ! ! !
14
paź

                                „ Dzieci rodzą się ze skrzydłami.
                                    Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”
                                                                      /Janusz Korczak/

Szkoła bez uczniów to nie szkoła. Wiadomo! Ale szkoła nie może istnieć bez nauczycieli, bo któż uczyłby uczniów? Szkołę tworzą więc Nauczyciele i Uczniowie. W dniu 14 października w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej szkoły obchodzą swoje święto. W tym roku odbyło się wyjątkowo nietypowo. Nie było uroczystej akademii, śpiewów i recytacji, bo wprowadzone odgórnie zasady bezpieczeństwa wynikające z trwającej pandemii, nie pozwoliły na gromadzenie się całej społeczności uczniowskiej. Niezrażony przeciwnościami losu Samorząd Uczniowski zorganizował skromne - na miarę możliwości- obchody święta.

Czytaj więcej: Nietypowy Dzień Komisji Edukacji Narodowej
28
wrz

Dnia 26 września na świecie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole nauczyciele języków obcych zorganizowali coroczne szkolne obchody tego święta wyjątkowo 28 września. W tym dniu na korytarzach szkoły można było poczytać ciekawostki o językach obcych i usłyszeć podstawowe zwroty w co najmniej w 6 językach. W tegoroczną organizację Dnia Języków Obcych zaangażowane były wszystkie klasy 4-8. Każda klasa wylosowała wcześniej język, a następnie udekorowała swoje klasy w charakterystyczne dla danego obszaru językowego symbole, flagi, ciekawostki, zwroty a nawet stroje. Wśród wylosowanych języków oczywiście nie mogło zabraknąć języków naszych partnerów programu Erasmus+ „ Little Explorers”, który nasza szkoła realizuje.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych w Bieckiej Jedynce.
25
wrz

 

W dniu 22 września bieżącego roku odbyły się w naszej szkole, inne niż dotychczas, wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła skromna kampania wyborcza prowadzona wg własnego pomysłu kandydatów klas. W dniu wyborów wszyscy uczniowie obecni w szkole ( po raz pierwszy w wyborach uczestniczyli trzecioklasiści) mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu na wybranego przez siebie kandydata. W związku z potrzebą zachowania szczególnej ostrożności w warunkach zagrożenia epidemiologicznego wyjątkowo to nie uczniowie odwiedzali "lokal wyborczy", ale urna wyborcza "odwiedzała" ich w czasie lekcji. Po wybraniu i zaznaczeniu kandydata uczniowie wrzucali swoje karty do urny, a następnie klasowa komisja wyborcza na bieżąco podliczała głosy oddane przez zespół klasowy i sporządzała protokół. W kolejnym dniu Szkolna Komisja Wyborcza - uczniowie klas VII i VIII - podliczyła głosy uczniów zanotowane w protokołach.

Czytaj więcej: Wybieramy Radę Samorządu Uczniowskiego
22
wrz

W dniach 18 i 21 września 2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ,,Sprzątania Świata”, która w tym roku szkolnym ruszyła pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. Klasa VII A razem z wychowawczynią Panią Jolantą Wantuch – Skorupa oraz członkami koła LOP, pod opieką Pani Barbary Abram zaangażowali się w sprzątanie najbliższej okolicy. Wszyscy zaopatrzeni w rękawiczki i kolorowe worki z zapałem porządkowali teren wzdłuż rzeki Ropy. Natomiast klasa IVA uczestniczyła w zajęciach ekologicznych, na których poznali najważniejsze zasady segregacji odpadów.

Czytaj więcej: AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2020 r.
08
wrz

Po kilku latach Biecz wraca na biegową mapę Polski. W niedzielę 6.09.2020r., na bieckim deptaku historia po raz kolejny splotła się ze sportem - miała tu miejsce inauguracja I Bieckiego Biegu Szlakiem Królowej Jadwigi. Jak wcześniej tak i tym razem uczniowie naszej szkoły zaznaczyli na nim swoją obecność byli to: PATRYCJA GORZKOWICZ (400 m), NATANIEL PASZYŃSKI (800 m), KRZYSZTOF MIAZGA (600 m) I KAROL PANCERZ (10 000 m). Zgłoszone do biegu przez rodziców dzieci dzielnie stawiły czoła długim i trudnym jak na swój wiek dystansom przełamując własne słabości, bijąc osobiste rekordy, a nawet stając na najwyższych miejscach podium (KRZYSZTOF MIAZGA - I MIEJSCE W BIEGU NA 600 m ).Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy swoich biegów dodatkowo dyplomy i statuetki. Pomimo deszczowej aury uczestnicy dopisali, a imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.

 Autor: mgr Marek Kędzior

Czytaj więcej: NASI UCZNIOWIE KOLEJNY RAZ NA DUŻEJ IMPREZIE SPORTOWEJ
07
wrz

Pomimo bardzo trudnych warunków, ten rok był niezwykle wyjątkowy dla uczestników i prowadzących szkółkę wędkarską przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu. Radosną informacją było przyznanie przez Radę do Spraw Młodzieży działającą przy Zarządzie Okręgowym PZW Koło Krosno nagrody pieniężnej w wysokości 2000 zł dla Koła Biecz na pracę z młodzieżą. Pieniądze, które otrzymaliśmy za propagowanie wękarstwa wśród dzieci i młodzieży, postaw proekologicznych i dbałości o przyrodę zostaną przekazane na kształcenie i integrację młodych adeptów wędkarstwa w naszej szkole. Podziękowania należy skierować do Dyrekcji szkoły, Prezesa Bieckiego Koła PZW Pana Czesława Łukaszyka oraz prowadzących szkółkę.

                                                                                                                                                                                                          Autor: mgr Marek Kędzior

08
mar

W sobotę 7.03.2020 odbyła się akcja sprzątanie stawów w Siepietnicy – wód PZW. Jest to wstęp do zaplanowanej na dzień 4.04 corocznej wielkiej akcji sprzątania brzegów rzeki Ropy, w której zawsze bierze udział kilkadziesiąt osób z wielu organizacji i zrzeszeń działających w naszej Gminie.
Akcja została zainicjowana przez Pana Krzysztofa Urzędowskiego - Członka Komisji Rewizyjnej Koła PZW Biecz i Strażnika Straży Rybackiej i wielkiego miłośnika przyrody przy wsparciu członków Bieckiego Koła Wędkarskiego oraz Szkółki Wędkarskiej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu pod przewodnictwem Prezesa Bieckiego Koła PZW Pana Czesława Łukaszyka i Pana Marka Kędziora. W akcji w Siepietnicy wzięli udział nasi uczniowie: KAROL PANCERZ I MICHAŁ WĘDRYCHOWICZ z klasy VII A.

Czytaj więcej: WIELKIE SPRZĄTANIE Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW ! ! !
14
lut

Spierać się można o wszystko. Także o to czy walentynki to tradycja czy zwyczaj, który powinno się pielęgnować, celebrować, rozpowszechniać czy też nie. I niech sobie taki spór trwa w najlepsze. Ale przecież mówić Komuś, że się go lubi, że jest nam z nim dobrze i miło spędzać czas, że jest naszym ulubionym współtowarzyszem "szkolnej męki i udręki" to chyba nikomu nie przeszkadza.

Czytaj więcej: Walentynki "Jedynki"
30
sty

Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Rafałem Szarłowiczem oraz panią pedagog Agnieszką Kosibą w dniu 29 stycznia wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu. Biecz jest miastem szczególnym, ponieważ w czasie II wojny wielu Żydów zostało zgładzonych w sposób bestialski przez zbirów hitlerowskich, o czym przypomina nam symboliczna tablica na monumencie. Miejscem, które pamięta o ofiarach tej okropnej zagłady jest Cmentarz Żydowski. Delegacja uczniów wraz z opiekunami złożyli hołd pomordowanym. Symboliczna wiązanka świeżych kwiatów i zapalone znicze składane corocznie są wyrazem naszej czci i pamięci.

Czytaj więcej: OBCHODY PAMIĘCI OFIAR HOLOKAUSTU
17
sty

Dnia 16 stycznia w Wieliczce odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursów: plastycznego, literackiego i multimedialnego zorganizowanych w ramach Kampanii Społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM 2019. Z dumą informujemy, że w zaszczytnym gronie laureatów znalazło się czworo uczniów z Gminy Biecz nagrodzonych w kategorii plastycznej: Jedną z laureatek została uczennica naszej szkoły Aleksandra Michalec z kl.Va, która wykonała piękną pracę w formie lapbook'a.

Czytaj więcej: Laureaci Konkursu w ramach Kampanii Społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM 2019
14
sty

W niedzielę 12.01.2020 roku już po raz 28 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła od lat wspiera to szlachetne przedsięwzięcie. W tym roku 22 uczniów naszej szkoły zgłosiło się do tegorocznego wolontariatu WOŚP, byli to:
DZIEDZIC ALEKSANDRA, KOSIBA WERONIKA, DYKAS ALEKSANDRA, BUDZIAK GABRIELA, HAJDUK DOMINIKA, STEMPKOWICZ WIOLETTA, STEMPKOWICZ MONIKA, GAJDA PAULINA, LISOWIEC PATRYCJA, PIERZ PATRYCJA, AUGUSTYN JULIA, LAURA LIPCZYŃSKA, BOCHENEK MICHAŁ, POCIECHA MICHAŁ, PANCERZ KAROL, BIELAMOWICZ ŁUKASZ, URZĘDOWSKI OSKAR, OSKAR SITEK, BIENIEK KAMIL, WĘDRYCHOWICZ MICHAŁ, SZARY PAWEŁ, ALIBOŻEK WOJCIECH.

Czytaj więcej: NASI UCZNIOWIE AKTYWNIE WSPIERAJĄ WOŚP 2020
25
gru

W grudniu bieżącego roku Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu działającym w naszej szkole ogłosili akcję: "Zostań Mikołajem". Jej celem było odszukanie wokół nas potrzebujących seniorów i udzielenie im przedświątecznej pomocy, tak aby chociaż częściowo zaspokoić ich potrzeby. Uczniowie szkoły dostarczali artykuły spożywcze, z których przygotowaliśmy naprawdę obfite podarunki dla 10 potrzebujących wskazanych nam przez Miejsko Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Bieczu. Akcję zbiórki żywności koordynowały panie Jolanta Wantuch - Skorupa i Agnieszka Kosiba.

Czytaj więcej: Zostali Mikołajami
20
gru

W piątek 20 grudnia 2019 w naszej szkole odbył się wyjątkowy apel. Spotkanie oprócz świątecznego charakteru miało jeszcze inny równie ważny cel, było okazją by uświadomić i przypomnieć wszystkim o rocznicach, które niedawno obchodziliśmy: 71 rocznicy przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz 30 rocznicy podpisania Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji grupa uczniów z naszej szkoły pod kierownictwem opiekuna Szkolnego Klubu Młodego Europejczyka, pani mgr Agnieszki Żegleń przygotowała krótkie przedstawienie pt. „ Mikołaj zna prawa dzieci ”. W dalszej części apelu sfinalizowany został konkurs historyczny: " Marcin Kromer - Patron mojej szkoły". Konkurs odbył się w listopadzie z okazji Święta Szkoły. Uczniowie zmagali się z testem dotyczącym życia i działalności Marcina Kromera - wybitnego Polaka epoki renesansu. Nagrodzono laureatów konkursu. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz dodatkowo oceny z historii. Nadmienić należy, że wszyscy chętni uczniowie klas starszych pisali test wiedzy o jednakowym stopniu trudności, tym bardziej więc uczennice klas VI i VII zasługują na uznanie.

Czytaj więcej: Mikołaj zna prawa dzieci
13
gru

Okres zimowy to szczególny czas. Święta, ferie, lekkie odetchnienie od szkolnych obowiązków. Jednak jest to też okres, w którym dochodzi często do wypadków związanych z niewłaściwym korzystaniem z różnego rodzaju urządzeń grzewczych oraz wypadków spowodowanych zimową aurą i śliska nawierzchnią. W związku z tym w piątek 13 grudnia przybył do naszej szkoły przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj więcej: PRZEDSTAWICIEL KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W NASZEJ SZKOLE
07
gru

W tej "bieckiej Jedynce" to naprawdę wszyscy bez wyjątku są wyjątkowo grzeczni. No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że do WSZYSTKICH przyszedł Mikołaj???
W piątek 6 grudnia Mikołaj (prawdziwie Mikołaj!) i jego świta odwiedzili naszą szkołę. Upominki były dla wszystkich, ale uczciwie trzeba przyznać, że niektórym uczniom diabliki domalowały wąsy. A nauczycielom nie:)... Bezśnieżna zima znowu zaskoczyła Mikołaja, dlatego zarządził on zwiększoną liczbę zaprzęgów reniferów, ponieważ po czarnej drodze sanie nie chciały jechać. A wypadało zdążyć z prezentami na czas.
- To wszystko wina klimatu - pomyślał Mikołaj. Również moja i Elfów. Zbyt wiele plastikowych opakowań! Od teraz papier, drewno i naturalne tkaniny.

Czytaj więcej: Mikołajki
04
gru

Jak co roku, tak i teraz, 28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wieczorem wróżb. Inicjatorem i organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Zabawę rozpoczęła dochodowa loteria fantowa, którą prowadzili uczniowie klasy 6a z wychowawczynią p. Skorupą. Ofiarodawcami fantów na loterię byli uczniowie oraz pracownicy szkoły. Zyski ze sprzedaży 200 losów - całe 200 zł! zasiliły konto samorządu. Równocześnie z loterią trwała zabawa taneczna na sali gimnastycznej - starsi uczniowie odpowiednio dobierając najnowsze "muzyczne hity" zadbali o to, aby parkiet nie świecił pustkami. W przerwach oczywiście tradycyjne wróżenie:).

Czytaj więcej: Andrzejkowy szał w "Jedynce"
26
lis

21 i 22 listopada b.r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły wraz z rówieśnikami z innych szkół podstawowych z gminy Biecz uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych w ramach programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów. Inicjatorem przedsięwzięcia był Urząd Miasta i Gminy Biecz. Spotkania odbywały się w sali kina Farys w Bieczu.

Czytaj więcej: Archipelag Skarbów - program profilaktyki zintegrowanej
16
lis

W listopadzie b.r. z okazji Święta Szkoły zorganizowano w szkole konkurs wiedzy: "Marcin Kromer - Patron mojej szkoły". W konkursie uczestniczyło 17 uczniów z różnych zespołów klasowych. Zadanie uczestników było rozwiązanie pisemnego testu związanego z życiem i twórczością Kromera, jego zasługami dla Biecza i kraju. Celem konkursu jest przybliżanie uczniom sylwetki Patrona Szkoły - człowieka renesansu, humanisty, historyka, geografa, dyplomaty a zarazem Bieczanina, który położył wielkie zasługi nie tylko dla rozwoju rodzimej kultury, ale również dla swojego rodzinnego miasteczka.
Laureaci konkursu:

Czytaj więcej: " Marcin Kromer - Patron mojej szkoły - konkurs historyczny
03
lis

Wyjątkowo pogodny październik zachęcał wszystkich, aby część szkolnych zajęć "wyprowadzić z budynku". I tak się działo. Wyjścia w teren, spacery deptakiem, wycieczki i ogniska klasowe stały się udziałem wielu zespołów uczniowskich. Mając jednak na uwadze nadchodzący miesiąc listopad - czas zadumy i pamięci, o tych co odeszli przed nami, wykorzystaliśmy piękną pogodę, aby odwiedzić cmentarz wojenny i uporządkować groby poległych bohaterów. Uczniowie klas szóstych, członkowie Koła Erasmus realizujący zadania wynikające z udziału w projekcie postanowili pokazać rówieśnikom ze szkół partnerskich naszą polską tradycję odwiedzania cmentarzy i porządkowania mogił. W tym roku wzięli udział w sprzątaniu cmentarza wojennego nr 108 w Bieczu zlokalizowanego przy klasztorze O.O Franciszkanów. Kolejny etap prac porządkowych na tym cmentarzu wykonali uczniowie klas siódmych pod opieką mgr Marka Kędziora i mgr Justyny Cieśli. W przededniu Zaduszek cmentarz został pięknie wysprzątany, a na grobach poległych zapłonęły znicze, światło naszej pamięci i wdzięczności za żołnierski trud, niedolę i oddanie życia.

Czytaj więcej: Odeszli..pamiętamy!
29
paź

W dniu 24.10.2019 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „POD SKRZYDŁAMI POEZJI” organizowanym w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Strzeszynie, byli to: JAN KRYGOWSKI, NATALIA BOŻEK, KACPER RYBA, ANTONI KRYGOWSKI, MAGDALENA PRUCHNIEWICZ, ANETA PILCH, KACPER DURLAK, MARTYNA DYKAS, WIOLETTA STEMPKOWICZ.

Czytaj więcej: VII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „POD SKRZYDŁAMI POEZJI”
25
paź

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bieczu ponownie przystąpiła do konkursu: "odblaskowa szkoła", którego celem jest zwiększenie działań szkół, władz samorządowych i rodziców dla podniesienia bezpieczeństwa uczniów,
w drodze do i ze szkoły.
Realizując zadania wynikające z udziału w tym wielkim ogólnopolskim programie pan Marek Kędzior przy współpracy z nauczycielem plastyki p. Edytą Żyguła - Matysik przygotował szkolny konkurs plastyczny - uczniowie w różnych technikach wykonali prace tematycznie związane z bezpiecznym zachowaniem się w drodze do i ze szkoły.
Na konkurs złożono 42 prace spośród których komisja w składzie: p. mgr Edyta Żyguła-Matysik, p. mgr Jolanta Wantuch-Skorupa, oraz p. mgr Jolanta Reczek przyznała kolejno:

Czytaj więcej: ODBLASKOWA SZKOŁA 2019
17
paź

W piątek 11 października cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii przygotowanej, potocznie w uczniowskim żargonie, z okazji Dnia Nauczyciela, w rzeczywistości dla upamiętnienia powołania Komisji Edukacji Narodowej. Ta szkolna uroczystość miała nam uświadamiać, jak ważne było zreformowanie w XVIII wiecznej Polsce, tuż po I rozbiorze naszego kraju, całego systemu szkolnictwa na każdym jego szczeblu. Instytucja ta stworzyła nowoczesny system nauczania, nowe programy, wydała postępowe podręczniki, a nawet zmieniła przedmioty szkolne tak, by wychować nowe pokolenie Polaków.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Rafał Szarłowicz. Po powitaniu uczestników poinformował zebranych o wygraniu przez szkołę nowej mobilnej pracowni multimedialnej w specjalnej edycji konkursu "OSEwyzwanie - OSERegio". Osobiste podziękowania złożył na ręce uczennicy klasy 6c Pauliny Mentel, której praca plastyczna została wysoko oceniona przez jury konkursu, a to z kolei przyczyniło się do uzyskania tytułu zwycięzcy.

Czytaj więcej: Dzień Komisji Edukacji Narodowej
17
paź

W dniu 3 października uczniowie klas VII naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji historii, którą przeprowadził dla nich p. Krzysztof Przybyłowicz - długoletni nauczyciel, wychowawca młodzieży i dyrektor jednej ze śląskich szkół średnich, a obecnie wielki pasjonat regionalnej historii naszego miasta, w szczególności niezwykłych i zarazem tragicznych losów rodzin żydowskich, tak licznie zamieszkujących Biecz przed II wojną światową.

Czytaj więcej: SPRAWIEDLIWI WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA
10
paź

W dniu 26 września 2019 roku przeprowadziliśmy w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Już wcześniej, uczniowie chętni do pracy w strukturach samorządowych szkoły prowadzili kampanię wyborczą i szukali poparcia wśród koleżanek i kolegów. Warunkiem znalezienia się na liście kandydatów ubiegających się o funkcję przewodniczącego szkoły było uzyskanie 10 podpisów od uczniów, którzy w ten sposób udzielali swego poparcia kandydującym. Ostatecznie na liście kandydatów znalazły się nazwiska 10 uczniów. Powołane zostały dwie komisje wyborcze, które pracowały niezależnie w dwóch budynkach pod przewodnictwem Dominiki Hajduk z klasy 7b. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali p. Jolanta Wantuch - Skorupa i p. Marek Kędzior.

Czytaj więcej: Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego
22
wrz

W sobotę 21 września uczniowie naszej szkoły - członkowie Szkolnej Szkółki Wędkarskiej dzięki podjętej kilka lat temu żywej współpracy z lokalnym Bieckim Kołem Wędkarskim PZW wzięli udział w opłaconej przez Koło edukacyjnej wycieczce do Ośrodka Zarybieniowego w Łopusznej, gdzie poznali jedną z największych ryb zamieszkujących górskie rzeki - głowacicę. Podczas bardzo interesującej prelekcji pracownika ośrodka, dzieci mogły zwiedzić niedostępne dla innych miejsca tego jedynego w Polsce „labolatorium” studiującego życie i zwyczaje tych szlachetnych ryb. Pogoda dopisała, a w planie wycieczki znalazło się również zobaczenie XIV w., zamku w Niedzicy, podziwianie krajobrazu Pienin wraz z gorącym grillem u stóp Trzech Koron, dlatego cały wyjazd należy uznać za bardzo udany.

Czytaj więcej: WYCIECZKA CZŁONKÓW SZKOLNEJ SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ DO ŁOPUSZNEJ
07
wrz

Wakacje w pełni, o szkole nikt jeszcze nawet nie pomyślał, a członkowie Szkolnej Szkółki Wędkarskiej pełni zapału oddawali się treningom wędkowania w ramach wakacyjnych warsztatów wędkarskich zorganizowanych przez p. Marka Kędziora.

Czytaj więcej: WAKACYJNE SPOTKANIA CZŁONKÓW SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ
23
cze

W niedzielę 23.06.2019 r., na stawach w Siepietnicy odbył się WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA. Na zorganizowanych przez Bieckie Koło PZW zawodach nie mogło zabraknąć naszych uczniów - zawsze aktywnie współpracujących ze środowiskiem lokalnym. Podczas imprezy oprócz nagród w spławikowych zawodach wędkarskich, w których największy sukces wśród naszych reprezentantów odniosła ALEKSANDRA MICHALEC z kl IV B zdobywając puchar za złowienie największej ryby zawodów rozdano członkom naszej szkolnej szkółki wędkarskiej tak bardzo wyczekiwane karty wędkarskie.

Czytaj więcej: WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA 2019 Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW ! ! !
19
cze

Dnia 18 czerwca 2019 roku, uczniowie klas V wraz z wychowawcami, uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Mogliśmy zobaczyć z bliska, jak wygląda wytwarzanie produktów ze szkła, a także sami stworzyliśmy obrazy na szkle, które zabraliśmy do domu. Podziwialiśmy również wystawę, na której różni artyści, wystawiają swoje szklane dzieła. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Czytaj więcej: Wycieczka klas piątych do Krosna i Bóbrki
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok