W ramach 13. Festiwalu Biegowego, który odbył się 9 września w Piwnicznej - Zdroju odbyły się zawody pod nazwą „Aktywny Małopolanin”. Zawody skierowane były do szkół podstawowych i średnich z województwa małopolskiego. Rywalizacja została podzielona na cztery kategorie wiekowe: szkoła podstawowa kl. I - III, kl. IV - VI, kl. VII - VIII i szkoły średnie.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bieczu zgłosiła drużyny w kategorii klas IV - VI i VII - VIII. Łącznie wystartowało ponad 600 dzieci z 23 szkół z województwa małopolskiego. Każda drużyna składała się z dwóch dziewczyn i dwóch chłopców, którzy startowali w sześciu konkurencjach: skoku w dal z miejsca, rzut piłeczką do celu, odbijanie piłki do siatkówki, skoki na skakance i żonglerka piłką nożną.

W wyniku sportowej rywalizacji klas VII - VII zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu, drugie miejsce zajęła szkoła z Piwnicznej, a trzecie z Podegrodzia.

Najlepszym przyznane zostały jednorazowe stypendia pieniężne, miejsca 2 - 3 otrzymały nagrody rzeczowe, a pozostali pamiątkowe dyplomy.

Składy drużyn SP 1 Biecz:

Klasy IV - VI: Zuzanna Czajka, Wiktoria Pierz, Adrian Wantuch, Jan Zając.

Klasy VII - VIII: Anna Belniak, Aleksandra Michalec, Patryk Huk, Krzysztof Miazga.

            Gratulacje.