28 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu wzięli udział w Gminnym konkursie ortograficznym ""Panie chrzanie niech pan przestanie" zorganizowanym przez Bibliotekę Biecz. Mistrzynią ortografii w kategorii klas trzecich została Gabriela Zapała, uczennica klasy III b.

Celem konkursu było między innymi: rozwijanie zainteresowań ortograficznych dzieci w wieku szkolnym; poznawanie zasad ortograficznych, ćwiczenie i doskonalenie poprawnej pisowni wyrazów oraz właściwej interpunkcji; motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy z zakresu poprawności językowej; wspomaganie umiejętności stosowania wiedzy w praktycznym działaniu.

Tematyka konkursu związana była z twórczością Jana Brzechwy, a tekst, z którym mierzyli się uczestnicy składał się z fragmentów jego wierszy. Poziom trudności był wysoki - uczniowie mieli do uzupełnienia aż 133 luki. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała spora grupa uczniów, bo aż 21 osób. Serdecznie gratulujemy laureatce, a pozostałym dziękujemy za wzięcie udziału i przygotowanie się do konkursu. Zawsze warto próbować swoich sił, bo  "Do odważnych świat należy!"

Tekst i zdjęcia: Sabina Przybylska