Dnia 27 września 2021r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Mirosław Alibożek i  Fabian Mika pod opieką Barbary Abram uczestniczyli w XIX Gminnym Sejmiku Ekologicznym pod hasłem ,,Bioróżnorodność to My”.  Celem tegorocznego  zjazdu było uzmysłowienie uczniom, jak bardzo ważne jest zachowanie różnorodności biologicznej dla przyszłości człowieka i naszej planety.

W trakcie spotkania odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego ,,Bioróżnorodność w moim obiektywie – zachować dla pokoleń”.  Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Mirosław Alibożek, który zajął II miejsce w konkursie. Z rąk Pana Burmistrza Mirosława Wędrychowicza otrzymał pamiątkowy dyplom,  nagrodę indywidualną oraz nagrodę dla szkoły w postaci pomocy dydaktycznych, które wzbogacą zasoby pracowni biologicznej.

W dalszej części sejmiku uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Stowarzyszenie ,,Ekoskop” z Rzeszowa. Pod okiem doświadczonego przyrodnika zgłębiali tajniki bioróżnorodności najbliższej okolicy.

Organizatorom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie spotkania, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciel biologii

Barbara Abram