W zeszłym tygodniu nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu. Za sprawą Samorządowego Przedszkola w Stróżówce zostaliśmy nominowani do wspaniałego wyzwania, któremu przyświeca hasło: „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”.

Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Koordynatorem akcji była Pani Agnieszka Stec, która wraz z klasą II b oraz wychowawczynią Panią Teresą Augustowską podały dalej błękitną iskierkę wspierając osoby dotkniętym autyzmem. Nominowaliśmy Szkołę Podstawową Nr 2 w Bieczu, I Liceum Ogólnokształcące im Marcina Kromera w Gorlicach i Szkołę Podstawową im Marii Konopnickiej w Wiśniowej. W tym dniu na krótką chwilę klasa
 zamieniła się w niebieską oazę wypełnioną pięknymi motylami, które głośno przekazały całemu Światu piękne hasło „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”. Dziękujemy Samorządowemu Przedszkolu w Stróżówce za nominację, a nominowanym Szkołom życzymy powodzenia!!!