W dniach 13.06.-14.06.klasa VI a i kilka osób z klasy ósmej wraz z opiekunami p. Justyną Cieślą oraz Ojcem Jakubem udała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Zgodnie z programem uczniowie swoją wycieczkę zaczęli od zwiedzania Jaskini Raj, gdzie mogli się dowiedzieć o dawnych mieszkańcach jaskini - Neandertalczykach, odróżnić stalaktyt od stalagmitu.
Po wizycie w jaskini udaliśmy się do Centrum Leonarda Da Vinci. Uczniowie podczas 2 godzinnej zabawy mogli poznać tajniki ludzkiego organizmu, korzystając z interaktywnych stanowisk w budynku i w ogrodzie.

Ostatnim punktem programu pierwszego dnia było zwiedzanie Zamku w Chęcinach z przełomu XIII i XIV w. oraz zakup pamiątek. Po pełnym dniu wrażeń udaliśmy się na obiadokolację oraz nocleg.
Drugi dzień naszego wyjazdu rozpoczęliśmy od smacznego śniadania, a następnie udaliśmy do Oblęgorka, gdzie uczniowie mogli podziwiać piękno zabytkowego Pałacu Henryka Sienkiewicza. Po wizycie w pałacu klasa VI na trasie do Huty Szklanej mogła zobaczyć jeden z najstarszych dębów Dąb Bartek, którego wiek szacuje się na ok. 1000 lat.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było wejście na Św. Krzyż ścieżką dydaktyczną prowadzącą przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na miejscu grupa zwiedziła opactwo pobenedyktyńskie z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Misyjne Muzeum Ojców Oblatów, kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego, pomnik w miejscu bitwy Powstania Styczniowego.
Po zwiedzaniu pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Biecza. Około godziny 20 cali i zdrowi dotarliśmy na miejsce.

Tekst- Justyna Cieśla
Fot.- Ojciec Jakub