Z ogromną radością informujemy, że Kacper Pawlak, uczeń klasy 6a oraz Nadia Górka, uczennica klasy 6b, znaleźli się wśród laureatów jubileuszowej - XXV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „Na krańcach Ziemi”.

Konkurs jest organizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.
 Etap regionalny, który rozstrzygany jest w Krakowie, obejmował województwa podkarpackie oraz małopolskie. Zgromadził  on ogromną ilość prac, spośród których na poziomie klas 4-6 nagrodzono 37, a wśród nich właśnie prace naszych uczniów. Ich wizje oraz sposób, w jaki zostały przedstawione były tak ciekawe, że znalazły się w elitarnym gronie nagrodzonych.
Podczas spotkania laureatów w Krakowie, można było prześledzić historię konkursu, usłyszeć  wiele informacji na temat specyfiki pracy geologów oraz poznać charakterystykę i zakres działań PIG-PIB. Było to bardzo inspirujące doświadczenie.
Nadii i Kacprowi jeszcze raz serdecznie gratulujemy!