W dniu 12 czerwca 2024 roku uczniowie klasy IV a - Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu – wraz z wychowawcą p. Dariuszem Czechowiczem i opiekunami p. Magdaleną Dziki i p. Agnieszką Wojtarowicz uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Grupa z Biecza wyruszyła w trasę do stolicy Podkarpacia we wczesnych godzinach porannych w środę. Zgodnie z programem wycieczki uczniowie mogli obejrzeć spektakl teatralny zatytułowany „Huśtawka” w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Spektakl zrealizowany był w technikach lalkowych oraz w żywym planie i starał się pokazać jak ważna jest rola przyjaciół w naszym życiu. Następnie cała grupa odwiedziła pobliskie muzeum ‘Dobranocek’, w którym mogliśmy się cofnąć w czasie i poznać najpopularniejsze postaci z polskich kreskówek. Po
wizycie w muzeum uczniowie udali się na Rynek w Rzeszowie, gdzie podziwiali piękno architektury miasta i mogli zakupić pamiątki z regionu. 

Kolejnym punktem programu była wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce koło Rzeszowa. ‘Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych: Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka’. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni możliwością samodzielnego uczestniczenia w eksperymentach z różnych dziedzin nauki, a także mogli podziwiać widok lotniska z tarasu usytuowanego na dachu Podkarpackiego Centrum Nauki. Po wizycie w PCN klasa IV a wraz z opiekunami udała się na posiłek. Po posiłku, zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspomnień udaliśmy się w drogę powrotną do Biecza. Cali i zdrowi oraz bogatsi o nowe doświadczenia dotarliśmy na miejsce około godziny 18:00.