Ostatni wtorek przyniósł naszym najmłodszym uczniom nowe wrażenia: pierwszaki odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie poznali cele funkcjonowania biblioteki i zasady korzystania z księgozbioru. Zostali także poddani testom sprawdzającym ich czytelnicze kompetencje, śpiewająco rozwiązując bajkowe zagadki.

Tajniki życia bibliotecznego odkrywały przed najmłodszymi uczennice klasy VI b oraz VIII. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, w której zobowiązali się korzystać z mądrości płynącej z kart utworów literackich, sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika i szanować książki. Na zakończenie spotkania świeżo upieczeni czytelnicy otrzymali książkowe wyprawki z Instytutu Książki.
Mamy nadzieję, że rozpoczynająca się przygoda z czytaniem przyniesie najmłodszym wiele wzruszeń, radości i emocjonujących doświadczeń.

IMG 2842