Wszystko co dobre szybko się kończy. Pobyt naszych uczniów nad morzem pomimo, iż dobiega końca, nadal jest połączeniem nauki, wypoczynku i dobrej zabawy. W ostatnich dniach dziewczęta wzięły udział w zorganizowanym dla nich konkursie karaoke, gdzie chętni mogli pochwalić się swoim talentem aktorsko - muzycznym. Podczas konkursu emocje sięgały zenitu, lecz zgłoszone drużyny oraz indywidualni wykonawcy zapewnili wszystkim moc wspaniałej rozrywki.

Piątek był jednym z najważniejszych dni. Wtedy uczniowie wyjechali zwiedzać okolice Trójmiasta. Dzieci zobaczyły Gdańsk, Stare Miasto i pomnik Neptuna, port w Gdyni z zacumowanym przepięknym żaglowcem Dar Pomorza i niszczycielem ORP Błyskawica, a na koniec udali się w miejsce wyjątkowe - zwiedzili Westerplatte poznając historię pierwszych chwil największego w historii Świata konfliktu - II wojny światowej. Tam nieoczekiwanie wzięli udział w bardzo wyjątkowej uroczystości zaprzysiężenia uczniów szkół wojskowych. To było wyjątkowe wydarzenie.
Ostatni dzień był przez wielu bardzo wyczekiwany. W sobotę po smacznym obiedzie uczniowie udali się jak zwykle na plażę by podsumować zorganizowany dla nich turniej piłki nożnej, turniej strzelców i konkurs karaoke. Zgromadzeni oklaskami nagradzali kolejnych wyróżnionych w poszczególnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki oraz medale. Zielona Szkoła 2024 przechodzi do historii jako wspaniałe wydarzenie.